Два кліки до порятунку: у Франківську презентували додаток для туристів

 • В Івано-Франківську презентували мобільний застосунок “Порятунок в горах”. Зокрема, з метою запобігання травматизму та загибелі туристів, а також їх пошуку. На основі новітніх телекомунікаційних та інформаційних технологій, кажуть рятувальники, створили систему GPS-моніторингу.

  Створили застосунок в рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020, пише “ТРК РАІ”.

  Метою впровадження системи GРS-моніторингу для вдосконалення безпеки туристів є моніторинг пересування самостійних туристів та туристичних груп, що подорожують гірською місцевістю.

  Говорячи про користь застосунку, рятувальники наводять нещодавній випадок: у Карпатах в районі полонини Руна загубилась і загинула людина. Тіло 50-річного чоловіка, який заблукав у снігах, знайшли лише через три дні.

   А тому, зазначають у ДСНС, цей додаток допоможе врятувати чимало життів. Адже система передбачає підвищення рівня безпеки в гірському туризмі та вдосконалення системи управління підрозділами при організації пошуково-рятувальних заходів.

  Застосунок наразі працює в тестовому режимі та доступний на сайті ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області у розділі «Реєстрація туристичних груп», а вже за декілька днів його можна буде завантажити із Play Market.

  Нагадаємо, в Україні з’явився перший мобільний додаток для захисту жінок та дітей від домашнього насильства – WhiteRibbonUA.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!