Пошуковці знайшли у Карпатах місце падіння німецького “Хейнкеля”

 • Галицькі пошуковці, учасники громадської організації «Пошук літаків ДСВ в Україні» проводять тури з пошуку місць падіння літаків у Карпатах під час Другої світової війни, паралельно збираючи донати на підтримку Збройних сил України.

  Цього разу вони знайшли у Карпатах місце падіння ще одного збитого у роки Другої світової війни літака й, ба більше — встановили особи 5 членів екіпажу цього німецького “Хейнкеля”.

  Про це йдеться у матеріалі “Арміяінформ”.

  “Коли ми їхали на Франківщину, достеменно про цей літак нічого не було відомо — лише легенда з оповідок місцевих мешканців, які щось чули від старожилів, — розповів один із засновників ГО «Пошук літаків ДСВ в Україні», автор серії книг «Пошук літаків ДСВ в Україні» Андрій Кір’янов. — Але навіть ці відомості не дозволяли бодай приблизно встановити місце падіння літака”.

  За цією легендою, коли літак пролітав над гуцульським селом, з нього скидали каністри з бензином.

  “Була команда спалити село, — свідчили старожили. — Усі люди повтікали та сховалися. Але потім літак збили з рушниць, і він впав, зачепивши дерева. Все в лісі горіло три дні, ніхто не міг підійти близько до місця. Від пілотів нічого не лишилося, згоріло все. Багато каністр та бачків люди визбирали в селі та поряд і залишили собі… Німців у селі вже не було — тому люди після пожежі йшли на місце та збирали блєхі для господарства. По лісі було розкидано багато документів з літака…”

  Так вдалося знайти місце падіння — в яру за селом. Місцевість важкодоступна. Пошуковці розповідають, що сигналів у металошукачів спочатку було небагато, але ставало дедалі більше. І раптом хлопці знайшли особистий жетон пілота.

  “Отже, визначити екіпаж було лише питанням часу та техніки!” — продовжує розповідь Андрій Кір’янов.

 • Окрім жетона, пошуковці знайшли на місці авіатрощі багато згорілого дюралюмінію та велику кількість деталей і уламків літака, гільзи калібрів 7,92 та 12,7 мм, шматки плавленого алюмінію, частини обшивки літака, моторні деталі, елементи конструкції, скління кабіни, залишки іншого обладнання. За ними відразу ж визначили його тип: це був однозначно “Хейнкель” — німецький літак Не 111.

  Архівний пошук дав свої результати. За знайденими жетоном та уламками літака пошуковці встановили, що це — літак із бортовим номером 700723, що здійснював політ за маршрутом Мелець (Польща) — Ожидів (Україна).

  Приналежність — ескадра KG27. Вантаж невідомий. Літак, що прямував до Бродівського котла, зник 19 липня 1944 року. Так само зниклими безвісти досі вважаються п’ятеро членів його екіпажу, оберфельдфебель Фрідріх Лоренцен, оберєфрейтор Теодор Грубер, оберєфрейтор Альфред Руддігкейт, оберєфрейтор Вільгельм Скотті та єфрейтор Франц-Йозеф Шутц.

  Читайте також: Збирають на такмед для армії: у Франківську волонтери влаштують ярмарок хендмейду

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!