Повернувся “додому”: калушани викупили з аукціону портрет Степана Бандери (фото)

 • Через 32 роки портрет Бандери повернувся “додому”. 

  Калуські підприємці викупили з аукціону портрет Степана Бандери й 14 жовтня передали його до музею в Старому Угринові. З’ясувалося, що вперше полотно було подароване саме в цьому місці і майже у той самий час.

  Йдеться про картину відомого прикарпатського митця Федора Майка. У його творчому доробку були портрети Романа Шухевича, Володимира Великого, Тараса Шевченка, митрополита Андрея Шептицького… У 1990 році, коли в Старому Угринові освячували перший пам’ятник Степанові Бандері, художник подарував портрет націоналістам, які були причетні до цієї події.

  Була чудова осіння погода. Свято Покрови. Якраз в обідню пору цей перший памятник Бандері було вже освячено. Й після цього Федір Майко подарував нам свою картину. Вона “мандрувала” з нами багато років, бувала на різних заходах і конференціях, 11 років зберігалася у підвалі мого будинку… Учора, 14 жовтня, вона повернулася на те саме місце, де її подарували — в рідне село Провідника”, – пригадує голова ОУН Віталій Цапович. 

  У Старий Угринів картину привезли Анатолій Чумичкін та Вадим Пасічник із Калуша — підприємці, яких знають як засновників Калуського індустріального парку. Урочистих заходів на території музею цього дня не було, але гостей зустрів директор Петро Лесів та місцевий учитель історії, який разом з онуками прийшов покласти квіти до пам’ятника. Приїхали також Віталій Цапович у товаристві з вояком УПА Іваном Палагіцьким та голова Новицької ОТГ Богдан Дадяк і його заступник Ігор Пробоїв.

  “Ми викупили портрет кілька тижнів тому на аукціоні, який проводився під патронатом голови Івано-Франківської ОВА Світлани Онищук. Це був благодійний аукціон, усі кошти з якого пішли на ЗСУ. Тому ми долучилися. Портрет помітили одразу (хоча загалом було більше 50-ти лотів) і як справжні калушани були готові за нього боротися. Ані автора картини, ані людини, яка передала її на аукціон на той момент ми не знали. Був портрет і бажання його придбати”, — каже Анатолій Чумичкін.

  Лот обійшовся калушанам у 100 тисяч гривень. Окрім нього, придбали ще рідкісну ікону та рукавичку відомого боксера Олександра Усика. Що з усім цим робити, вирішували вже після завершення благодійного заходу.

  “На все воля Божа. Що портрет потрапив у руки саме цих меценатів і вони вирішили передати його до музею — велика вдача. Адже були, звісно, побоювання, що після аукціону він поїде хтозна куди. Але я радий, що склалося саме так”, – коментує Віталій Цапович.

  До теми: Зібрали понад 3 мільйони на підтримку ЗСУ: у Франківську провели масштабний аукціон

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!