• Поїхали не заробляти для ЗСУ, а втекли: що загрожує артистам-зрадникам

 • Від початку повномасштабного вторгнення в Україні ввели правовий режим воєнного стану та закрили кордони для чоловіків.

  Однак певні категорії громадян все ж можуть виїжджати у зарубіжні країни на нетривалий час. Зокрема, артисти, які дають концерти на підтримку ЗСУ, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “24 Канал”.

  Не так давно розгорівся скандал за участю коміка Андрія Щегеля, який перетнув державний кордон нібито задля концертної діяльності, однак фактично втік з країни та повертатися не збирається. Юрист Владислав Юрчак пояснив, що загрожує цьому артисту та іншим громадянам, які так вчинили.

  “Прямої відповідальності немає”. Як відомо, якщо відбувається перевищення термінів перебування певної особи за кордоном та/або змінення мети цією особою виїзду за кордон, Мінінфраструктури та військові адміністрації скасовують своє рішення про дозвіл на виїзд за межі держави. Відбувається це протягом 7 робочих днів з моменту встановлення факту правопорушення.

  Власне, якщо Щегель не повернеться до України у визначений термін, йому скасовують дозвіл на перетин кордону.

  “Станом на сьогодні (23 березня 2023 року – “24 Канал”) відсутні будь-які прямі санкції щодо таких порушників. Зокрема, немає жодної прямої відповідальності, ані адміністративної, ані кримінальної”, – констатував Владислав Юрчак.

  Він додав, що притягнути до відповідальності такого громадянина як, наприклад, Щегель можливо лише, коли він під час перетину кордону використовував підроблені документи, а також зумисне ухилявся від призову на військову службу. Однак на практиці довести останнє досить важко.

 • Слід звернути увагу, що втеча від армії карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років згідно з теперішнім законодавством.

  “Для наявності складу відповідного злочину між незаконним перетином кордону та ухиленням від мобілізації повинен існувати прямий зв’язок. Саме тому, на мою думку, ситуація зі Щегелем – яскравий приклад необхідності введення відповідальності для псевдоартистів, волонтерів і спортсменів. Таку позицію, зрештою, підтримує і Мінкульт у своєму коментарі щодо ситуації з Андрієм Щегелем”, – зазначив Юрчак.

  Нагадаємо, що Франківський хор не випустили на благодійні гастролі до Польщі

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

  НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

  Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

  Дика півонія — окраса Донецького степу

  Якщо ви вже маєте пару сотень фотографій ужгородських сакур та ще стільки ж — тюльпанів волинської голандії, і не знаєте, куди б відправитись задля красивих фото, вам точно варто відвідати Донеччину навесні. Так так, підозрюю, що в цей момент ви знервовано засміялись. Але ж війна колись скінчиться, і я сподіваюсь, що бойові дії не доберуться

  Магда ЄвгенМагда Євген

  Пропорція для Путіна

  Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

  Волошин ТарасВолошин Тарас

  Вакцинація і Конституція

  Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює

  Лінник ЛюдмилаЛінник Людмила

  Сіла і поїхала

  Попри усі можливі стереотипи, незважаючи на низку дискримінуючих обставин, безвідносно до ситуації загалом, все більше жінок у нашій країні стають водійками. 13 років тому, коли я ходила в автошколу, у моїй групі було лише троє молодих дівчат. Сьогодні ж на курсах чоловіків та жінок, мабуть, порівну. І якщо чоловіки здебільшого отримують посвідчення водія у 18—20