Прем’єр Британії закликатиме Індію вплинути на РФ у питанні війни проти України

 • Індія зберігала нейтралітет протягом усього періоду повномасштабного вторгнення.

  Прем’єр Британії Ріші Сунак на зустрічі з індійським колегою Нарендрою Моді переконуватиме, що Індія повинна закликати Росію до відповідальності за вторгнення в Україну і використати свій вплив, щоб допомогти припинити війну.

  Про це, як пише “Європейська правда“, повідомляє FT.

  Сунак, перший прем’єр-міністр Британії індійського походження, їде до Нью-Делі, щоб взяти участь у щорічному саміті G20. Це його перша поїздка до країни з моменту вступу на посаду.

  Очікують, що Сунак і Моді, прем’єр-міністр Індії, проведуть двосторонні переговори на полях G20 і обговорять прогрес у торговельній угоді, яку намагаються укласти обидві країни.

  Напередодні поїздки Даунінг-стріт заявила, що Сунак також підніме питання вторгнення Росії в Україну і заохочуватиме Моді до більш активного дипломатичного підходу.

  Демонстрація підтримки Києва з боку Великої Британії

  Прессекретар прем’єр-міністра Британії заявив, що Сунак використає кожну можливість під час поїздки, щоб продемонструвати підтримку Києва з боку Великої Британії і “сприяти подальшому зміцненню глобальної підтримки”.

  Речник додав, що Індія, як найбільша демократія світу, має відігравати “життєво важливу роль у викритті нападу Росії на права людини і саму демократію”.

  “Ми будемо використовувати зустрічі з Моді, щоб заохотити його використати цей вплив, щоб покласти край жорстокому вторгненню”, – сказав речник.

 • Попри заплановані вмовляння Сунака, вважають, що уряд Індії навряд чи займе більш рішучу позицію проти Росії щодо війни в Україні.

  Індія зберігала нейтралітет протягом усього періоду повномасштабного вторгнення, але Моді говорив про його вплив на ціни на продовольство і сировинні товари та його наслідки для його країни та інших країн з економікою, що розвивається.

  Даунінг-стріт підкреслила, що другий рік поспіль президент Росії Владімір Путін вирішив не відвідувати саміт G20, і що Сунак не посоромиться критикувати його заміну, міністра закордонних справ Сергєя Лаврова, прямо “в обличчя”.

  Читайте також: У розвідці США вважають реалістичним прорив Україною решти ліній оборони РФ до кінця року

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!