Прем’єрка Естонії заявила про готовність відмовитись від субсидій ЄС у разі вступу України

 • Також вона закликала інші країни Євросоюзу почати роботу над бюджетними реформами, які дозволили б ЄС приймати нових членів.

  Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила про те, що її країна готова втратити субсидії з Фонду згуртування Євросоюзу в разі вступу до ЄС України.

  Як пише “Європейська правда“, про це вона заявила Financial Times.

  За її словами, Естонія готова в довгостроковій перспективі втратити доступ до фондів згуртування, які покликані допомогти економіці менш заможних країн ЄС. Водночас, припустила вона, це станеться не одразу.

  Згідно з даними Financial Times, аналіз ЄС засвідчив, що з урахуванням нинішньої бюджетної структури Україна отримає право на майже 186 млрд євро дотацій протягом семи років, що перетворить шість країн, включно з Естонією, з нетто-одержувачів коштів ЄС на нетто-платників до бюджету.

  Каллас закликала інші країни Євросоюзу почати роботу над бюджетними реформами, які дозволили б ЄС приймати нових членів.

  “Ми повинні обговорити це, які правила, як розподіляються гроші і що ми отримаємо натомість. Ніхто… не каже, що нам не потрібно нічого реформувати. Питання в тому, скільки і що саме”, – заявила Каллас.

  Досі ця тема зачіпалася побіжно, додала вона, висловивши сподівання на те, що в цьому питанні будуть почуті всі країни-члени, а не тільки великі гравці.

  Читайте також: ЄС у грудні погодиться почати переговори про вступ України

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!