Продовження Росією війни негативно вплине на перспективи її економіки, – британська розвідка

 • У Росії інфляція постійно зростає і на це впливає низка чинників.

  Російський центральний банк підвищив процентну ставку на 1% до нової базової ставки в 16 %. Це пов’язано зі зростанням інфляції у РФ через війну проти України. Про це вказує Міністерство оборони Британії із посиланням на дані розвідки, передає Укрінформ

  Зазначається, що це підвищення вже п’яте із липня 2023 року, коли базову ставку було встановлено на рівні 6,5 %. 

  Російська інфляція продовжила прискорюватися наприкінці 2023 року, збільшившись до 7,5 % у річному вимірі в листопаді із 6,7 % у жовтні. За оцінками Росстату, інфляція за 2023 рік становить 7,4 %, що майже удвічі перевищує цільовий показник Центрального банку.

  «Продовження вторгнення Росії в Україну з високою ймовірністю негативно вплине на перспективи російської економіки. Імпорт зростав швидше, ніж експорт, що, вірогідно, сприяло знеціненню рубля з початку війни, що є рушійною силою інфляції. Оскільки Росія нарощує свої оборонні витрати за рахунок інших сфер, ризик перегріву російської економіки залишається ймовірним», – підсумували у розвідці.

  Додамо, що у листопаді минулого року президент Росії Володимир Путін підписав закон про федеральний бюджет на 2024-2026 роки. Згідно з документом, російська влада вперше з радянських часів має намір направити майже третину всіх витрат на армію та оборонно-промисловий комплекс.

  Читайте також: Дрони ГУР уразили нафтобазу в Санкт-Петербурзі

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!