Пропаганда Путіна виявилася безсилою у країнах НАТО, – Столтенберг

 •  
  Також він підкреслив, що Україна має право на самооборону, яке закріплене міжнародним правом. А країни НАТО як друзі України мають повне право підтримувати її прагнення захистити себе. І це, за його словами, жодним чином не робить Альянс стороною конфлікту.

  Кремлівська пропаганда, яка поширює брехливі наративи про причини війни в Україні, а також намагається перекласти всю провину на Північноатлантичний альянс, виявилася безсилою у країнах НАТО.

  Про це заявив у понеділок під час виступу в Центрі Вілсона у Вашингтоні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передає власний кореспондент Укрінформу.

  «Путіну не вдалося переконати людей у країнах НАТО, що відповідальність за цю війну лежить на Альянсі. Бо якщо подивитися на опитування громадської думки, а також на парламенти, які обираються в країнах Альянсу, то можна побачити, що переважна більшість підтримує Україну», – зауважив Столтенберг.

  Але попри це, за його словами, все ж важливо докладати зусиль для продовження підтримки України як у Сполучених Штатах, так і в Європі.

  «Звісно, коли ви маєте 32 демократичні країни, там будуть різні голоси й різні думки. Але переважна більшість підтримує ідею допомоги України», – підкреслив глава НАТО.

  Водночас Столтенберг визнав, що російський режим добився успіхів у поширенні наративів серед власного населення. Про начебто відповідальність НАТО за війну в Україні.

  «Але ми маємо розуміти, що Росія – це авторитарна країна, де журналістів садять у в’язниці, а лідерів опозиції отруюють і вбивають», – продовжив генсек Альянсу.

  Через це, за його словами, росіяни отримують викривлене уявлення про те, що відбувається, від кремлівської пропаганди. І це потрібно змінювати.

  Він підкреслив, що НАТО є оборонним альянсом. А заяви Кремля, що Україна від початку була загрозою для РФ, є абсолютно невірними.

  «Безсумнівно, що агресор – це Росія. І що це (розв’язана нею війна – ред.) є грубим порушенням міжнародного права», – наголосив Столтенберг.

  До теми: ЄС ще на рік продовжив санкції за анексію Росією Криму

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!