Проти ID-картки: прикарпатка відстояла в суді право на паспорт-“книжечку”

 • Івано-Франківський окружний адміністративний суд задовольнив позов мешканки Косівського району, якій відмовили у наданні адміністративної послуги з вклеювання нової фотокартки до паспорта громадянина України зразка 1994 року.

  Відповідач – Косівський районний відділ Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області.

  Як значиться у матеріалах справи, прикарпатка не надала згоду на збір та обробку своїх персональних даних та категорично проти передачі будь-яких даних про себе до ЄДДР, формування стосовно неї УНЗР (будь-яких інших ідентифікаторів: цифрових, штрихкодових, QR-кодових, біометричних тощо), а також проти використання щодо неї будь-яких засобів ЄДДР.

  Втім, відповідач відмовив у вклеюванні нової фотографії до паспорта-“книжечки”, вказавши, що позивач пропустила місячний термін для звернення.

  “Чинним законодавством України передбачено вклеювання до паспорта у вигляді паспортної книжечки нових фотокарток при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку, при цьому, громадянам необхідно подати паспорт і дві фотокартки не пізніш як через місяць після досягнення відповідного віку”, – зазначається у рішенні суду.

  Суд також враховує, що чинним законодавством України все ж передбачена можливість вклеювання фотокартки до паспорта у формі книжечки після спливу тридцятиденного строку:

  “За вказане порушення позивач може бути притягнута до адміністративної відповідальності, однак, не може бути позбавлена права на подальше використання паспорта саме у формі книжечки, за умови вклеювання нової фотокартки”.

  У рішенні суду також зазначається:

  “Позбавлення особи можливості отримання паспорта у традиційній формі – у вигляді книжечки, і спричинені цим побоювання окремої суспільної групи, що отримання паспорта у вигляді ID-картки може спричинити шкоду приватному життю, становить втручання держави, яке не було необхідним у демократичному суспільстві”.

  Читайте також: Франківський суд зобов’язав управління Нацгвардії виплатити грошову компенсацію учаснику бойових дій

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!