Проти ринку землі: прикарпатські депутати бояться “війни за їжу і тисяч смертей”

 • Сьогодні, 20 вересня, в Івано-Франківську триває засідання 30-ї сесії обласної ради сьомого демократичного скликання.

  Серед питань порядку денного депутати розглянули звернення до президента та ВРУ щодо заборони іноземним фізичним та юридичним особам набувати у власність землю чи інші стратегічні ресурси України.

  “Можливість придбання українських земель іноземним капіталом є реальною загрозою економічній та продовольчій політиці держави, а також призведе до зростання соціального напруження та пришвидшеної деградації українського села. Ми не можемо допустити, щоб земля стала об’єктом наживи для іноземних спекулянтів та олігархів, зокрема – представників Росії, які вже давно придбали собі паспорти країн ЄС чи США”, – йдеться у тексті документу

  Депутати висловили своє обурення щодо планів президента України Володимира Зеленського та Верховної Ради дозволити продаж землі іноземним компаніям. Автори звернення закликають також розпочати широке публічне обговорення запровадження прозорого обігу земель в Україні – в інтересах майбутнього.

  “На зміну війні за енергоресурси прийде війна за їжу. Будуть тисячі смертей, хтось не дочекається навіть ранку. Такого допустити ми не можемо, тож виступаємо проти придбання землі іноземцями”, – сказав депутат обласної ради Іван Приймак.

  Один зі співавторів звернення Богдан Тимофійчук зазначив, що аналогічні документи пропонують прийняти всім обласним радам України.

  “Час закінчити дію мораторію все-таки настав. Не секрет, що де-факто торгівля землею вже багато років ведеться у тіні – це я вам кажу як директор агрофірми. І від цього страждають і селяни, і бюджети. Але тим не менше іноземному капіталу треба закрити можливість скуповувати найдорожчий ресурс України”, – пояснив Тимофійчук.

  Втім, потім у залі засідань почалася суперечка з приводу тлумачення окремих пунктів звернення, а також позицій фракцій щодо продажу землі як такого та продажу землі іноземцям.

  Читайте також: Бюджетникам Івано-Франківщини боргують 320 мільйонів гривень зарплати

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!