Прикарпатець у суді відстояв право на паспорт у формі книжечки

 • Івано-Франківський окружний адміністративний суд визнав протиправною відмову та зобов’язав оформити та видати паспорт громадянина України у формі книжечки 16-річному мешканцю села Солотвин, що в Богородчанському районі.

  Відповідач у справі – Надвірнянський районний відділ Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області, інформують у адмінсуді області.

  У матеріалах справи зазначається, що позивач звернувся до відповідача про видачу паспорту у формі книжечки без використання будь-якого цифрового ідентифікатора особи, без внесення інформації про особу до Єдиного державного демографічного реєстру чи будь-яких баз даних і реєстрів та без автоматизованої обробки та передачі персональних даних. В цьому йому було відмовлено.

  «Підставою обробки персональних даних є згода суб’єкта персональних даних. Законодавством не врегульовано питання щодо наслідків відмови особи від обробки її персональних даних, тобто фактично відсутня будь-яка альтернатива такого вибору, що в свою чергу обумовлює неякість закону та порушення конституційних прав особи. При цьому реалізація державних функцій має здійснюватися без примушення людини до надання згоди на обробку персональних даних, їх обробка повинна здійснюватись, як і раніше, у межах тих законів і нормативно-правових актів України, на підставі яких виникають правовідносини між громадянином та державою. Вказані технології не повинні бути безальтернативними і примусовими. Особи, які відмовилися від обробки їх персональних даних, повинні мати альтернативу – використання традиційних методів ідентифікації особи», – пояснюють у суді.

  Суд постановив, що неповнолітній позивач має право на оформлення паспорта у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України від 26 червня 1992 року.

  Рішення суду може бути оскарженим в апеляційному порядку.

  Читайте також:  Директорку гімназії оштрафували на 34 тисячі за порушення карантину

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!