Прикарпатець відсудив у заводу понад 200 тисяч гривень за звільнення з роботи

 • На Івано-Франківщині чоловік відсудив у державного підприємства ВО “Карпати” 214 тисяч гривень за звільнення з роботи.

  Відповідне рішення ухвалив обласний Апеляційний суд, пише “Суспільне”.

  Прикарпатець звернувся з позовом до підприємства у вересні 2019-го року. У суді чоловік вимагав скасувати наказ про звільнення, поновити його на роботі та стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу. На заводі він працював оператором верстатів з програмним керуванням третього розряду.

  У серпні 2019-го року йому як солдату запасу вручили припис, згідно з яким він повинен піти на військову службу за контрактом. 22-го серпня чоловік подав керівнику заводу заяву, у якій попросив відсторонити його від роботи на час проходження військової служби зі збереженням місця роботи, посади і середньої місячної зарплати.

  Проте чоловіка таки звільнили через вступ на військову службу у ЗСУ. Таке рішення прикарпатець вважав незаконним, тому подав до суду.

  Івано-Франківський міський суд першого грудня 2020-го року задовольнив позов. ВО “Карпати” скасувало наказ про звільнення чоловіка та поновило його на посаді. З підприємства суд вирішив стягнути середній заробіток 229 829 гривень на користь працівника, ще 1 536 гривень — судовий збір на користь держави.

  ВО “Карпати” не погодилося із цим рішенням та подало апеляційну скаргу. Апелянт вважає, що оскільки справа між сторонами є трудовою, то її варто було розглядати у порядку спрощеного позовного провадження.

  Апеляційну скаргу державного підприємства суд вирішив задовольнити частково. Чоловікові вдалося отримати виплату у розмірі 214 006 гривень, в дохід держави – 768 гривень.

  До теми: Коломиянку судитимуть за пост у фейсбуці

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!