Прикарпатський адвокат Малетин, який нападав на журналістів, не зміг стати суддею

 • Вища рада правосуддя 12 листопада вперше відмовилася внести подання на призначення на посаду судді. Відмову отримав адвокат із Івано-Франківська Андрій Малетин, який вперше брав участь у відборі ще в 2012 році.

  Як випливає з рішення Ради правосуддя, до кандидату в судді виникли претензії в зв’язку з недотриманням ним етичних стандартів.

  За результатами конкурсу, проведеного ВККС влітку 2019 року, А. Малетин отримав можливість стати суддею Путильського районного суду Чернівецької області.

  Однак у 2020 році розгляд кандидатури А. Малетина на ВСП не відбувся. 21 травня 2020 року члени Ради правосуддя вирішили відкласти розгляд рекомендації кандидата і провести додаткову перевірку.

  Підставою для цього стало звернення, яке надійшло в ВККС ще 10 грудня 2018 роки від члена Національної спілки журналістів України, кореспондента Долинської районної газети «Свіча» Юрія Петрухіна. У своєму зверненні Ю. Петрухін повідомив, що А. Малетин напав на нього після судового засідання 23 жовтня 2017 року прямо в будівлі Долинського районного суду Івано-Франківської області. При цьому, як випливає з заяви, А. Малетин завдав журналістові удар головою в обличчя. Збереглася відеозапис цього інциденту.

  Також про неетичну поведінку А. Малетина після цього ж судового засідання заявила журналістка видання «Галицький кореспондент» Марта Баранецька. Вона повідомила, що 23 жовтня 2017 року той викручував їй руки і намагався вибити з рук мобільний телефон, на який вона намагалася знімати відео.

  В результаті, 24 жовтня 2017 року зареєстрували кримінальне провадження за ч. 1 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу. Втім, 19 вересня 2020 виробництво було закрито у зв’язку з відсутністю складу злочину.

  Зазначений судовий процес стосувався справи про захист честі, гідності та ділової репутації. У зв’язку з однією з публікацій у клієнта А. Малетина – учасника АТО і голови однієї з сільських рад Івано-Франківської області, виникли претензії до Ю. Петрухіна, що і стало причиною судового розгляду.

 • На засіданні Ради правосуддя 12 листопада А. Малетин підтвердив, що у нього стався певний конфлікт з журналістами, однак заявив, що він нібито сам став жертвою провокації журналістів.

  За словами А. Малетина, журналістка М. Баранецька, яка попередньо не представилася, стала знімати на телефон його розмову з клієнтом. Це не сподобалося обом чоловікам. При цьому факт нанесення удару Ю. Петрухіну та факт фізичного нападу на М. Баранецьку і погрози на адресу обох журналістів А. Малетин заперечував.

  Втім, крім інциденту в Долинському райсуді Івано-Франківської області, у Ради правосуддя знайшлися й інші претензії до Малетина.

  Так, з’ясувалося, що він неодноразово допускав дії, які можна трактувати як зловживання своїми процесуальними правами. Не погоджуючись з рішеннями суддів, Малетин нерідко заявляв їм відводи, при цьому звинувачуючи їх у некомпетентності. Наприклад, одне з рішень Івано-Франківського міського суду адвокат назвав «свідомо безграмотним».

  У підсумку, за відмову внести рекомендацію на призначення А. Малетина на посаду судді проголосували всі 14 присутніх на засіданні членів Вищої ради правосуддя.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!