Синоптик розповів, чи очікує на Прикарпаття цьогоріч обміління річок та колодязів

 • Зима 2021 року була досить вологою, особливо у другій половині. Відтак, кількість вологи у ґрунті достатня.

  «Попереднього року у березні – травні у нас було тепло і відносно сухо. У червні був паводок. До історичного рівня він не дотягнув, але був дуже серйозний.  Цей рік дещо відрізняється, від минулого. Цього року є снігозапаси: у горах, і на рівнинах випало достатньо снігу. Тому ми наразі знаємо, що є перезволоження ґрунту. Кількість вологи у ґрунті теж достатня. Дещо навіть більше від тієї норми, яка б мала бути на цей період», – пояснює начальник Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології Володимир Фригович.

  Щодо обміління річок, то такі тенденції синоптики передбачають, головним чином, для мешканців Східної та Південної України. Так само і мова про пожежну небезпеку у зв’язку з меншою кількістю опадів і високими температурами.

  «Наша область має одну з найбільших гідрологічних сіток. У нас в області понад вісім тисяч річок. Тому тут все залежить ще й від антропогенної діяльності. Ми нехтуємо правилами водо- і лісокористування. Сільське господарство не дотримується охоронної зони, багато забудовується, у свій час також великий вплив мала масова меліорація землі, яка була у 1980-роках», – говорить Фригович.

  Щодо обміління криниць, то, за його словами, дійсно є пряма залежність від кількості опадів, яка випадає. Однак, багато залежить і від кількості використання води. Синоптик каже, що за останні роки дуже зросла кількість споживачів прісної води – відтак, її обсяги зменшуються.

  «Це залежить і від погоди. У нас є період, коли десь 7-8 років є більш посушливими, а тоді йде тенденція до років, коли випадає більше опадів.  Така закономірність природи. Але, звичайно, що чим більша кількість колодязів, тим загальний підпір води зменшується у криницях», – пояснює фахівець.

  Варто додати, що до кінця березня прикарпатські синоптики очікують покращення погоди, підвищення температури повітря, але прогнозують у найближчі дні і опади.

 • До теми: Екологи прогнозують повторення повеней на Прикарпатті

  СБУ: масштабну повінь на Прикарпатті у 2020 році спричинив екоцид

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!