Прикарпатців, які намагались у дівчини забрати пітбуля, засудили до двох років ув’язнення

 • Надвірнянський районний суд виніс вирок двом прикарпатцям, які вчинили вимагання.

  Перший обвинувачений – уродженець Коломиї, мав судимість за хуліганство. Другий обвинувачений – уродженець Польщі, мав судимість за необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження, пише Галичина.

  23.04.2023 о 16 год. 50 хв. обвинувачені поставили 16-річній неповнолітній незаконну усну вимогу передати на їх користь чуже майно – собаку породи «Пітбуль» із кличкою «Кай», вартість якого становить 5167 гривень, при цьому погрожуючи знищенням майна її родичів у разі невиконання їх вимог, а саме – підпалом квартири, що на праві власності належить її матері. У зв’язку із чим неповнолітня, побоюючись реалізації цих погроз з боку обвинувачених та щоб запобігти шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів, сприйняла вимагання вказаних осіб як реальне.

  Обвинувачені поїхали в квартиру дівчини, де забрали три мобільні телефони та дві банківські платіжні картки.

  Крім того, обвинувачені змусили неповнолітню сісти в автомобіль, де утримували проти її волі протягом приблизно 20 хвилин, позбавивши її таким чином змоги вільно залишити вказане місце. Дівчина змогла вийти з автомобіля, коли було викликано працівників поліції.

  В судовому засіданні перший обвинувачений свою вину у вчиненні кримінального правопорушення визнав повністю, підтвердив обставини, викладені в обвинувальному акті. У вчиненому щиро розкаявся, зазначив, що шкодує про вчинене, засуджує свою поведінку, просить його суворо не карати, обіцяв, що подібного більше вчиняти не буде. Суду пояснив, що мотивом вчинення ним злочинів було велике бажання повернути собаку, з якою він раніше проводив дуже багато часу.

  В судовому засіданні другий обвинувачений свою вину у вчиненні кримінального правопорушення визнав повністю, підтвердив обставини, викладені в обвинувальному акті. У скоєному щиро розкаявся, зазначив, що шкодує про вчинене, засуджує свою поведінку, зробив для себе висновки та подібного більше вчиняти не буде, просить призначити мінімальне покарання.

  Суд визнав обвинувачених винуватими та призначив кожному з них покарання у вигляді 2 (двох) років позбавлення волі без конфіскації майна.

  Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

  Також читайте: У Яремче затримали чоловіка, який перевозив зброю та боєприпаси

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!