Прикарпатцям пояснили, як купити ліки за “ковідну тисячу”

 • На брифінгу в Івано-Франківській обласній державній адміністрації, який відбувся сьогодні, 28 січня, розповіли як людям віком 60+ купити медикаменти за 1000 від Зеленського.

  Микола Стовбан,  координатор вакцинальної кампанії в області пояснює, що за “ковідну тисячу” можна купити в аптечних закладах та в інтернет-аптеках виключно лікарські засоби. Не можна купити біологічно-активні добавки, препарати з недоведеною ефективністю та медичні прилади.

  “Ліки за ці кошти можна купити за певних умов. Якщо вік покупця становитиме 60+, у неї буде зелений сертифікат, тобто повний курс вакцинації, маючи електронну картку і за умови, що препарат зареєстрований в державному реєстрі лікарських засобів”, – каже Стовбан.

  Під час платежу банк перевірятиме, чи виконані усі вимоги. Не важливо коли людина оформила картку “Єпідтримка”. Кошти будуть перераховані в аптеку.

  “Медикаменти за програмою “Доступні ліки” пацієнт має право отримати безкоштовно, бо кошти за ці ліки аптекам відшкодовує держава”, – зауважує Микола Стовбан.

  Він також наголосив на необхідності вакцинації.

  Людмила Сірко, заступниця голови Івано-Франківської ОДА нагадує, що діє дев’ять центрів масової вакцинації, які щоденно проводять щеплення.

  “В середньому на центри приходить до 60 людей в день. Водночас на пункти 10-11 людей. це дуже мало. Закликаю усіх до вакцинації. Наразі є 90 796 доз. CoronaVac понад 20 тисяч доз, 55 тисяч доз Pfizer та майже 14 тисяч доз Modernа”, – говорить Сірко.

  За її словами, невакциновані важче переносять хворобу.

  Також вона зауважила, що з лютого літні люди зможуть оплачувати комунальні послуги за ковідну тисячу.

  До теми: на Прикарпатті стабілізується ситуація із захворюваністю на COVID-19

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!