Прикордонники впроваджують новації для зменшення черг на кордоні з Польщею

 • На кордоні з Польщею проходить апробація технологічних процедур на виконання вимог Кабінету Міністрів України щодо спрощення прикордонних та митних формальностей під час перетину державного кордону особами та транспортними засобами.

  Експеримент запроваджено з 1 квітня і він триватиме до початку червня у двох пунктах пропуску «Смільниця» та «Грушів». Зміни полягають у послідовності здійснення прикордонного та митного контролю, повідомляють у Державній прикордонній службі України.

  Тепер, під час виїзду з України подорожуючі спочатку проходять процедуру паспортного контролю. Прикордонний наряд вносить інформацію про осіб та транспортні засоби у відомчу базу і дані автоматично передаються у базу даних співробітників митниці. Крім того, одночасно здійснюється прикордонний та митний огляд автомобіля. А це дозволяє уникнути дублювання функцій та зменшити час необхідний для перетину кордону.

  Така апробація технологічних процедур у пунктах пропуску «Смільниця» та «Грушів», які розташовані на суміжній території, лише перший крок задля досягнення мети зменшення часу на проходження прикордонно-митних формальностей під час виїзду за межі України.

  У разі успішності цього експерименту, він буде запроваджений в усіх пунктах пропуску. Варто зазначити, що ці зміни відбуваються у тісній співпраці не тільки між підрозділами Держприкордонслужби та ДФС, а й відповідними службами польської сторони.

  Крім того, такі технологічні процедури вже діють у пункті пропуску «Нові Яриловичі», що на кордоні з Білоруссю, та у спільному пункті пропуску «Паланка», що на українсько-молдовському кордоні. Це дало позитивний результат – перш за все черг на кордоні на цих напрямках стало значно менше.

  Читайте також: За нелегальний бізнес у Польщі знову затримали українців

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!