Пункти Незламності по всій Україні працюватимуть за єдиними стандартами, – Шмигаль

 • Уряд під час позачергового засідання затвердив Порядок організації та функціонування “Пунктів Незламності”, яким визначив їх види, їхню комплектацію та алгоритм розгортання.

  Про це йдеться на сторінці Кабінету Міністрів України, пише “Галицький кореспондент”.

  “Робота Пунктів Незламності у всіх куточках України буде уніфікована. Українці отримають доступ до однакового набору послуг. Це задовільнить критичні потреби людей на час відновлення пошкодженої ворогом інфраструктури. Наразі вже функціонує понад 5 тис. Пунктів Незламності. Працюємо над тим, аби їхня кількість збільшилася втричі”, — наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  Зокрема, Пункти Незламності поділятимуться на стаціонарні, що розташовані в будівлях, та мобільні, які розгорнуть на базі намету або транспортного засобу. Їх кількість визначається центральною та місцевою владою відповідно до потреб населення громади.

  Пункти Незламності функціонують в цілодобовому режимі. Кожен в обов’язковому порядку мусить бути забезпечений: генераторами та пальним; автономним опаленням (твердопаливними котлами, тепловими пушками, конвекторами, обігрівачами тощо); засобами доступу до Інтернету, зокрема через термінали Starlink; зв’язком (рація, стаціонарний телефон) для виклику екстрених служб; запасами питної та технічної води; засобами особистої гігієни, туалетами тощо.

  До роботи в Пунктах Незламності можуть залучатися медики, психологи, соціальні працівники, громадські організації та волонтери. Кожен пункт має охороняти поліція, добровольці або служба охорони.

  Також під час засідання Уряду прийняли протокольне доручення головам місцевих адміністрацій та керівникам центральних органів виконавчої влади, які залучені в організації Пунктів Незламності, забезпечити відповідність облаштованих і нових пунктів вимогам прийнятої постанови.

  Крім того, віцепрем’єр-міністру з відновлення України — міністру розвитку громад, територій та інфраструктури Олександру Кубракову доручили створити штаб, який координуватиме роботу пунктів та контролюватиме їх відповідність визначеним критеріям.

  Читайте також: Укрзалізниця готова розгорнути на вокзалах “Фортеці незламності”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!