Путін через посередників пропонував США заморозити війну в Україні, але Вашингтон відкинув пропозицію, – Reuters

 • Американці не хотіли тиснути на Україну.

  Російський диктатор Володимир Путін виходив із пропозицією про “припинення вогню в Україні”, щоб заморозити війну, Сполучені Штати відхилили її після контактів між посередниками. Про це повідомили Reuters три російські джерела, знайомі з обговореннями, передає УНН.

  За даними ЗМІ, провал підходу Путіна відкриває третій рік наймасовішого конфлікту в Європі з часів Другої світової війни. Це також показує, наскільки далеко одна від одної залишаються дві найбільші ядерні держави світу.

  Джерело в США заперечило будь-які офіційні контакти та заявило, що Вашингтон не братиме участі в переговорах без участі України.

  “У 2023 році Путін публічно та приватно через посередників, у тому числі через арабських партнерів Москви на Близькому Сході та інших, надсилав Вашингтону сигнали про те, що він готовий розглянути припинення вогню в Україні”, – цитує ЗМІ російські джерела.

  Reuters пише, що Путін пропонував заморозити конфлікт на нинішніх рівнях. Він не бажав поступатися українською територією, контрольованою Росією, але сигнал пропонував те, що деякі в Кремлі вважали “найкращим шляхом до якогось миру”.

  “Контакти з американцями закінчилися нічим”, — повідомило Reuters високопоставлене російське джерело.

  Друге російське джерело, знайоме з контактами, повідомило Reuters, що американці через посередників сказали Москві, що не будуть обговорювати можливе припинення вогню без участі України, тому контакти закінчилися провалом.

  Третє джерело, обізнане з дискусіями, заявило: “З американцями все розвалилося”. Джерело повідомило, що американці не хотіли тиснути на Україну.

  Читайте також: Трамп «заохочував» би Росію до нападу на країни НАТО, які мало платять на оборону, – у Білому домі відреагували

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!