Путін хоче знищити пам’ять про захоплені українські міста, – експерт

 • РФ не лише веде агресивну, колоніальну війну проти України, а й намагається знищувати пам’ять про захоплені міста, вважає британський експерт українського походження, старший науковий співробітник Університету Джонса Гопкінса Пітер Померанцев.

  Як передає кореспондент “Укрінформу” в Нью-Йорку, про це Померанцев заявив на брифінгу у штабквартирі ООН на тему “Право на виживання: дезінформація та свобода вираження поглядів під час збройних конфліктів”.

  “Очевидно, що це агресивна війна, колоніальна війна, воєнний конфлікт, але це й набагато більше. Мета Росії та Путіна полягає в тому, щоб певним чином знищити значення доказів. Ми бачимо, як відбуваються масові вбивства, а потім за ними йдуть хвилі дезінформації, щоб підірвати можливість збору доказів”, – сказав експерт.

  Це війна проти пам’яті та культурної пам’яті, додав він. Окупаційна влада докладає великих зусиль для знищення української культури, мови, освіти на захоплених територіях, а також для “стирання пам’яті про соціальну структуру міст, які вона окупувала, і людей, які там живуть”.

  На думку Померанцева, Москва намагається показати, що має право вбивати і змінювати реальність, що “Путін має право переосмислювати реальність так, як вважає за потрібне”.

  Експерт зазначив, що займається проєктом “Розплата: Україна свідчить”, мета якого – збір доказів російських злочинів журналістами, котрі “першими опиняються на місці подій”.

  “Цей проєкт намагається врахувати ширший контекст війни – що насправді ми маємо справу не лише з конкретними воєнними злочинами, а й з питанням пам’яті та правди”, – пояснив Померанцев.

  Він додав, що проєкт спрямований на підготовку журналістів для збору доказів таким чином, аби зібрані факти могли бути використані в судових процесах з метою притягнення злочинців до відповідальності.

  До теми: У Норвегії заарештували чоловіка, який є сином соратника Путіна

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!