Путін перестав виїжджати за кордон після ордера Гаазького трибуналу, – ЗМІ

  • За два з половиною місяці після видачі ордера Путін жодного разу не покидав межі Росії.

    Путін перестав виїжджати за кордон після ордера Гаазького трибуналу. У середу стало відомо, що не відбудеться поїздка Путіна на саміт Шанхайської організації співробітництва (ШОС), пише суспільно-політичне медіа “Верстка”, повідомляє УНН.

    Востаннє Путін виїжджав за межі Росії ще минулого року – 19 грудня президент із робочим візитом відвідав Мінськ. До цього, від початку війни російський диктатор виїжджав за межі країни лише 10 разів, зокрема для участі в саміті ШОС, що проходив у середині вересня в Узбекистані. У середу стало відомо, що на черговий саміт ШОС в Індію він не поїде.

    “Якщо Путін не поїде в Індію – то це через ордер, зрозуміло”, – сказало виданню високопоставлене джерело в російському парламенті.

    На його думку, президент не відчуває себе достатньо захищеним, зокрема й через недавні атаки безпілотників на Москву, і намагається мінімізувати ризики для себе.

    “У всякому разі, таку думку транслюють у кулуарах Кремля. Відчуття безпеки (у президента) немає”, – додало джерело. 

    Саміт Шанхайської організації співробітництва, який на початку липня мав відбутися в Делі очно, перевели в онлайн-формат. Про це повідомило Міністерство закордонних справ країни. Ще зовсім недавно учасники планували приїхати особисто. Зміна формату саміту відбулася на тлі видачі міжнародного ордера на арешт Володимира Путіна, пише медіа.

  • Саміт ШОС в онлайн-форматі проводили тільки один раз в історії – 2020 року через епідемію коронавірусу. У 2021 році зустріч відбулася вже в очному форматі в Душанбе. Утім тоді Путін на неї не приїхав, бо перебував на самоізоляції (за офіційною версією, через спалах ковіду в найближчому оточенні). Тоді він підключався до засідання по відеозв’язку.

    17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародний ордер на арешт Володимира Путіна через незаконну депортацію та переміщення українських дітей. Виконати ордер на арешт зобов’язані країни, які ратифікували Римський статус. На сьогодні в цьому списку 123 держави.

    Прокурор МКС Карім Хан повідомляв, що відділ Міжнародного кримінального суду (МКС) тісно співпрацює з Офісом генерального прокурора України у розслідуванні сексуальних і гендерно зумовлених злочинів під час конфлікту.

    До теми: Молдова заарештує Путіна, якщо він приїде в країну – президентка

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!