Путін скасував паради на 9 травня через нестачу танків, – експерти

 • Брак обладнання став болючим ударом для Володимира Путіна.

  Путін вирішив скасувати паради 9 травня через брак танків. Так вважають експерти американського аналітичного центру Atlantic Council, передає УНН.

  “Офіційно скасування викликано міркуваннями безпеки, пов’язаними з російським вторгненням в Україну.

  Однак численні коментатори припускають, що Москві також дедалі більше не вистачає танків і, зрозуміло, вона прагне уникнути висвітлення масштабу втрат, яких зазнала російська армія в Україні”, – йдеться в аналізі.

  Напередодні Путін скасував паради 1 та 9 травня у курській і бєлгородській областях, які межують з Україною. Також урочисті заходи були скасовані й в тимчасово окупованому Росією Криму.

  Як зазначає аналітичний центр, незалежно від того, що є справжньою причиною такого рішення – проблеми з безпекою чи брак обладнання, воно стало болючим ударом для Володимира Путіна. На думку експертів, скасування заходів викриває похмуру реальність, що стоїть за оптимістичними пропагандистськими зображеннями Москви щодо його невдалого вторгнення в Україну.

  “Значення “Дня Перемоги” для національної ідентичності в путінській Росії та тісний зв’язок свята з війною в Україні роблять цьогорічне скасування параду особливо незручним.

  Інші публічні святкування можна було б перенести або відмовитися без особливого шуму, але невідзначення “Дня Перемоги” вказує на серйозні проблеми, які важко замаскувати навіть у жорстко контрольованому інформаційному середовищі Росії”, – зауважили в аналітичному центрі.

  У представництві Президента України зазначили, що скасування параду в Криму демонструє підготовку окупантів до можливого контрнаступу ЗСУ.

  Читайте також: Велика Британія ввела санкції проти Оксани Марченко та родичів російських олігархів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!