Путін ввів воєнний стан на анексованих територіях України

 • Президент Росії Володимир Путін оголосив про рішення запровадити воєнний стан в анексованих Херсонській, Запорізькій, Луганській та Донецькій областях України.

  Про це інформує “Українська правда”. 

  “Мною підписано указ про введення воєнного стану в цих чотирьох суб’єктах Російської Федерації. Він негайно буде направлений на затвердження до Ради Федерації. Про ухвалене рішення проінформована і Державна Дума”, – йдеться у повідомленні. 

  Путін заявив, що в Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях України до їх анексії Росією діяв режим воєнного стану, а “зараз необхідно оформити цей режим уже в рамках російського законодавства”.

  На сайті Кремля одразу ж опублікували відповідний указ Путіна.  

  Іншим своїм указом Путін ввів на територіях окупованого Криму, Краснодарського краю, Бєлгородської, Брянської, Воронезької, Курської, Ростовської областей та м. Севастополя режим середнього рівня реагування.

 • У межах цього режиму вищі посадові особи зазначених територій мають: 

  • посилити охорону громадського порядку, охорону військових, важливих державних і спеціальних об’єктів, об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення, функціонування транспорту, комунікацій і зв’язку, об’єктів енергетики тощо;
  • запровадити особливий режим роботи об’єктів, що забезпечують функціонування транспорту, комунікацій і зв’язку, об’єктів енергетики, а також об’єктів, що становлять підвищену небезпеку для життя і здоров’я людей та для навколишнього природного середовища;
  • тимчасово відселити жителів у безпечні райони;
  • запровадити та забезпечити особливий режим в’їзду на територію і виїзду з неї, а також обмеження свободи пересування по ній;
  • обмежити рух транспортних засобів і здійснювати їхній огляд;
  • запровадити контроль за роботою об’єктів, що забезпечують функціонування транспорту, комунікацій і зв’язку, за роботою друкарень, обчислювальних центрів і автоматизованих систем, використання їхньої роботи для потреб оборони.

  Читайте також: Верховна Рада скасувала призов строковиків до кінця війни

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!