Рада затвердила указ про загальну мобілізацію: що це означає

 • Верховна Рада України затвердила указ президента Володимира Зеленського про загальну мобілізацію.

  Загальна мобілізація — це оперативний механізм поповнення лав Збройних сил України та інших військових формувань, який проводиться одночасно на всій території країни, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Вікна“.

  Загальна мобілізація не означає, що до армії призвуть усіх без винятку. Наразі точна кількість мобілізованих невідома. Генштабу ЗСУ доручили визначити черговість та обсяги призову військовозобов’язаних, резервістів та транспортних засобів. Спиратися Генштаб має на мобілізаційні плани.

  Загальну мобілізацію проводять одночасно на всій території України та стосується вона національної економіки, органів державної влади та місцевого самоврядування, ЗСУ, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, підприємств, установ і організацій тощо. 

  Черги мобілізації:

  • Перша черга — це оперативний резерв. Йдеться про колишніх військовослужбовців віком до 40 років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії. Переважно це ветерани АТО чи бійці ООС. 
  • Друга черга — військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.
  • Наступний етап — мобілізаційний резерв. Сюди відносимо військовозобов’язаних, які закінчили військові кафедри ВНЗ як офіцери запасу та не призивалися під час попередніх мобілізаційних кампаній.
  • І ще одна черга — громадський резерв. Інші громадяни, які не мають обмежень за віком чи станом здоров’я щодо призову на військову службу та можуть бути залучені для комплектування ЗСУ та інших військових формувань винятково в особливий період (у разі повномасштабної війни — ред.). 

  Українські військові закликають українців ставати до зброї та допомагати відбивати наступ ворога. Для цього потрібно звернутися до військкоматів або безпосередньо до військових частин. 

 • Усі процедури спрощено. Потрібен лише паспорт, код і бажання захистити Україну, — заявив командувач територіальної оборони Юрій Галушкін. 

  До теми: уже понад 90 чоловіків-біженців, які переїхали до Франківська, пішли служити

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!