Радіомарафон, баскетбол та бізнес: У Франківську назвали переможців ґрантової програми від Urban Space 100

 • Сьогодні, 28 січня, в Івано-Франківську відбувся бранч-знайомство з переможцями зимового сезону ґрантової програми громадського ресторану Urban Space 100.

  На конкурс подалося 17 проектів на загальну суму 1 229 273 грн. Проекти різні за тематикою – від спорту до екології, від мистецтва до соціального підприємництва:

  1) Мультимедійна класика. Сума ґранта — 35 016 грн

  Мета проекту – створити онлайн-платформу, що дозволить читачам взаємодіяти з літературними текстами через суміжні медіа. Це буде онлайн-публікація знакового для світової літератури твору – «Джакомо Джойс» Джеймса Джойса, що поєднає анімовану графіку, музичний супровід (спеціально створений), інтерактивні можливості.

  2) Будь помітним! Збережи життя! Сума ґранта — 20 000 грн

  Проект спрямований на зменшення кількості випадків ДТП і травматизму за участю пішоходів та велосипедистів (за підтримки ГО, медуніверситету, Управління патрульної поліції). У рамках проекту заплановані: друк постерів і пам’яток, проведення роз’яснювальних заходів.

  Патрульна Христина Максимчак роповідає, що проект вже діяв раніше.

  “Ми закупили флікери і роздавали їх спочатку школярам, а потім вже пішоходам. Саме від пішоходів і велосипедистів, які непомітні, залежить безпека”, – каже Максимчак.

  3) Urban Space Radio: радіомарафон. Сума ґранта — 16 300 грн

  “Нуяктобісказати” – це освітні радіомарафони, які мають на меті порушувати теми, які вважаються незручними. Марафон триває 4 год. у прямому ефірі. Це буде 3-й марафон, його тема – гроші (психологія бідності, гроші та сім’я, криптовлюта, власна справа тощо).

  4) Бізнес-мікроінкубатор. Сума ґранта — 22 000 грн

  Проект має на меті підготувати та змотивувати до успішного ведення власної справи 12 учасників; забезпечити вільне користування обладнанням у коворкінгу тим, хто потребує (мами з малими дітьми, ВПО, студенти, ін.); залучити до проекту відвідувачів простору ВДОМА. Інкубатор націлений на розвиток мікробізнесу, забезпечення менторської підтримки учасникам.

  5) Літня наукова школа. Сума ґранта — 16 000 грн

  Назва школи – «Перспективи в біомедицині з наголосом на імунотерапії раку». Ґрантові кошти будуть спрямовані на надання тревел-грантів найкращим аплікантам з усієї України (студентам-магістрантам і аспірантам медико-біологічного напряму). Це дозволить майбутнім фахівцям ознайомитись із досвідом німецьких дослідників, які братимуть участь у школі.

  6) Шкільна баскетбольна ліга “Помаранчевий м’яч”. Сума ґранта — 35 054 грн

  У рамках проекту заплановано провести третій та четвертий (фінальний) тур Ліги, а також інформаційну кампанію “Живи спортом сьогодні!” у школах міста, ЗМІ та соцмережах. Це сприятиме підвищенню інтересу школярів міста до баскетболу, формуванню у них філософії здорового способу життя.

  “Ми хочемо відновити віру школярів у те, що їхня праця ціниться. Також наш проект включає інформаційну компанію про спорт, зокрема про клуби міста, де можна займатися спортом”, – каже Юлія Баволяк, представниця проекту “Паморанчевий м’яч”.

  7) «Навчання поза стінами» в рамках Нової Української Школи. Сума ґранта — 25 500 грн

  Проект передбачає адаптацію існуючих практичних елементів «навчання поза стінами» до стандартів НУШ та розробку tools (проектів, активностей, завдань) для трьох тем інтегрованих уроків та мінімум трьох галузей Держстандарту. Це сприятиме поширенню інформації про переваги впровадження елементів outdoor learning у першому класі НУШ серед учителів молодших класів Івано-Франківська.

  Загалом Urban Space 100 за весь час існування підтримав вже 91 проект. Менеджерка з комунікацій “Теплого міста” Рената Налисник додає, що визначення ґрантових переможців відбувається кожного кварталу.

  “Ці ґрантові гроші – це кошти він виручки Urban Space 100”, – каже Рената.

  Вона пояснює: щоб виграти, треба зняти хороше відео, яке презентуватиме ваш проект. Окрім того, ваша ідея має бути корисна місту.

  Читайте також: Радіо, двері, казкотерапія: У Франківську профінансують шість проектів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!