Рак – не вирок: у Франківську відкрили оновлене онкологічне відділення (ФОТО)

 • Сьогодні, 14 травня, в Івано-Франківську відбулось відкриття оновленого відділення лікування гормонозалежних пухлин у жінок.

  Воно відкрилося на базі Прикарпатського онкоцентру (вул. Медична, 17). За словами медиків, з відкриттям цього відділення діагностика та лікування пухлин вийде на принципово новий рівень.

  “Ми будемо займатись раком молочної залози і онкогінекологічними проблемами. Це вкрай актуальна проблема, адже рак молочної залози – один із найпоширеніших видів раку, і поруч з ним стоїть онкогінекологія. Для чого ми їх об’єднали – для того, щоб можна було робити поєднані оперативні втручання. А ще тут ми намагалися створити теплу лікарню, комфортну для пацієнток, які й так перебувають у стресі”, – розповідає завідувачка відділенням Аліна Андріїв.

  За її словами, відділення забезпечене як кваліфікованими лікарями різних спеціальностей, так і сучасною технікою, необхідною для діагностики і операцій. Відділення розраховано на 45 ліжок, і тут вже перебуває 30 жінок. Середній час перебування – 4-5 днів.

  “Пацієнтки часто звертаються вже із запущеними формами раку. Подекуди це пов’язано зі складністю діагностування, і ми будемо з цим боротися, спрощувати все. Щоб жінки знали, що можна приїхати до нас, і тут зроблять і діагностику, і лікування, і все інше”, – додає завідувачка відділення.

  Одна з пацієнток, Наталя Пилипів-Крин з Долинщини, зазначає, що лікується тут вже другий раз за три роки, і відчуття після ремонту – зовсім інші. Адже оновлений ремонт, нові ліжка і телевізори сприяють теплій атмосфері та додають комфорту, який досить цінний у післяопераційний період.

 • “Це відділення – принципово новий крок у діагностичній та лікувальній допомозі хворим на злоякісні новоутворення молочної залози та жіночих статевих органів. Ідея створити саме таке відділення з’явилась у наших лікарів ще у 2019 році після стажувань у клініках Ізраїля, Німеччини та країн Прибалтики”, – розповів генеральний директор онкоцентру Володимир Романчук.

  До теми: У молодої прикарпатки – онкологія. Потрібна допомога на лікування

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!