«Ранні пташки»: у Франківську лікарі виходили малюка, який народився на 33-му тижні

 • Від початку року в Івано-Франківському міському клінічному перинатальному центрі передчасно народились 32 дитини. «Ранні пташки», як називають передчасно народжених дітей, приходять у цей світ слабкими та потребують особливого догляду.

  Маленький Імран народився на 33-му тижні гестації, розповідають у центрі.

  Мама Імрана – Машхура, узбечка за національністю, близько року тому приїхала до Івано-Франківська з Киргизстану. Жінка завагітніла вдруге, коли старшому синочку Мухаммеду було пів року.

  Два скринінги показали добрі результати. А от під час третього вагітній жінці поставили діагноз «помірне маловоддя». Жінка перебувала на стаціонарному лікуванні а потім її виписали додому.

  Вдома Машхуру стурбувало те, що вона майже не відчувала рухів дитини. Тож жінка знову потрапила на стаціонарне лікування. Серед ночі у вагітної на 33-му тижні почались болі, схожі на перейми. Лікарі зробили УЗД плода і повідомили про необхідність термінової операції кесарів розтин.

  Імран з’явився на світ з вагою 1950 г та ростом 44 см. Хлопчик мав суттєві проблеми з диханням. Відтак дитина кілька днів перебувала на CіPAP-терапії, годувалась через зонд. Наразі дитина вже дихає сама та їсть материнське молоко з пляшечки.

 • Лікарі-неонатологи зазначають, що Імран уже почуває себе краще. Дитинка стає дедалі активнішою, жвавішою, має позитивну динаміку розвитку. Машхура уже також заспокоїлась та радіє позитивним змінам у здоров’ї малюка.

  До теми: «Смілива гривня»: вихованці франківського ліцею зібрали 85 кг монет на допомогу військовим

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!