РФ за рік під санкціями накопичила близько $80 млрд у вигляді закордонних активів, – ЗМІ

 • Росії за рік повномасштабної війни вдалося накопичити за межами країни близько третини своїх прибутків з продажу сировини, і це може бути одним із напрямків для нових західних санкцій.

  Про це повідомляє Bloomberg, пише “Європейська правда“.

  Економічні аналітики видання припускають, що такі кошти загальним обсягом близько 80 млрд доларів розпорошені у вигляді грошових вкладів, нерухомості та інвестицій в афілійовані компанії. Ймовірно, саме цей тіньовий резерв допомагає Кремлю підтримувати фінанси в умовах санкцій.

  Експертка Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Британії Марія Шагіна вважає, що через те, що Європа не одразу застосувала санкції проти енергетичного сектора Росії, Кремлю вдалося накопичити один із найбільших профіцитів рахунка поточних операцій у новітній історії, і це фактично нівелювало ефект від замороження активів Центрального банку.

  Накопичуючи активи за кордоном протягом минулого року, Росія отримала поповнення, що дорівнює приблизно 5% ВВП.

  Такі активи потенційно можуть стати наступним об’єктом санкцій, особливо якщо простежується їхній прямий зв’язок із державою, а в Росії значна частка багатьох великих компаній-експортерів сировини – у державній власності.

 • Проте, навіть якщо країнам Заходу вдасться визначити власника таких активів і довести зв’язок для застосування санкцій, частка віднайдених активів вочевидь буде меншою за ці орієнтовні оцінки.

  До теми: Дефіцит боєприпасів окупантів став критичним, – британська розвідка

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!