Рівень вживання російської мови у 2022 році знизився майже на 10%

 • У 2022 році рівень вживання російської мови українцями знизився майже на 10% порівняно з 2021 роком.

  Про це повідомив аналітик Фонду “Демократичні Ініціативи” Тарас Тарасюк, презентуючи результати загальнонаціонального опитування в “Укрінформі”.

  “Мовна ситуація в Україні змінилася досить суттєво. Зросла частка вживання української мови і зросла частка українців, які вважають українську мову своєї рідною. Якщо ми порівнюватимемо з 2021 роком, то тоді показник вживання української мови вдома становив 64%, а у 2022 році він становив 71%. Водночас рівень вживання російської мови знизився на майже 10%”, – сказав Тарасюк.

  Згідно з опитуванням, у містах Півдня та Сходу російська мова повсякденного спілкування досі є поширеною, у той час, як жителі селищ та сіл здебільшого україномовні.

  Також зросла й частка громадян, які вважають українську мову рідною. Якщо у 2021 році частка населення, котра вважала українську мову рідною, становила 77%, то за рік вона зросла до 87%. При цьому українська мовна ідентичність переважає в усіх регіонах України.

  Дослідження проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова за підтримки програми MATRA з 13 по 21 грудня 2022 року. Опитування методом face-to-face проводилося у різних регіонах України. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

  Читайте також: У Вікіпедії тривав Тиждень української мови

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!