Різдво 25 грудня чи 7 січня: ПЦУ та УГКЦ спільно розглянуть реформу церковного календаря

 • Вчора, 24 грудня 2022 року, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся з Митрополитом Київським і всієї України ПЦУ Блаженнішим Епіфанієм.

  Зустріч відбулася у резиденції Епіфанія — Митрополичому домі, що на території Михайлівського Золотоверхого монастиря.

  Про це пише “Галицький кореспондент”, з посиланням на сайт УГКЦ.

  Підсумовуючи прожитий рік, сторони обговорили сучасну ситуацію у міжконфесійних й державно-церковних взаємовідносинах в Україні, тривалу російську агресію проти нашої держави, перспективи розвитку України в післявоєнний час та низку інших актуальних питань.

  Особливу увагу предстоятелі Церков звернули на узгодження позицій щодо реформи церковного календаря, яке щораз гостріше постає перед Різдвяними та Пасхальними святами.

  Після обговорення було запропоновано створити спільну робочу групу, яка має всебічно вивчити це питання. Ця робоча група мала б випрацювати конкретні пропозиції для Предстоятелів та Синодів обох Церков в контексті приготування до відзначення 1700-річчя Першого Вселенського Собору, що відбувся в Нікеї у 325 році. На цьому Соборі було визначено календарні принципи церковного життя.

 • На звершення зустрічі Предстоятелі обмінялися різдвяними вітаннями та подарунками.

  У спілкуванні також взяли участь архиєпископ Євстратій, заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків, та митрофорний протоієрей Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні.

  До теми: З літургією і колядками: у франківській церкві Різдво святкуватимуть 25 грудня

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!