Російський суд продовжив арешт для трьох українських моряків

Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою трьом українським морякам Олегу Мельничуку, Андрію Ейдеру, Андрію Артеменко та одному співробітнику СБУ Василю Сороці до 24 квітня 2019. Про це повідомляє кореспондентка Громадського із зали суду.

Адвокати моряків клопотали про передачу справ до військового суду, наголошуючи на тому, що їх підзахисні є військовополоненими. Втім суддя відхилила дане клопотання.

Натомість слідчі ФСБ просили продовжити термін тримання під вартою чоловікам наголошуючи лише на ризику переховування підозрюваних від слідства. Втім адвокати заявили, що слідчі фактично необґрунтували цей ризик.

Самі моряки повністю підтримали своїх адвокатів і не відповідали на жодні питання судді, які не стосуються їх імені та звання, посилаючись на Женевську конвенцію.

Попередньо суд задовольнив клопотання слідчого ФСБ про проведення засідання в закритому режимі. Адвокати заявили, що для цього не було підстав, адже в справі немає жодних секретних документів.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України прийняв рішення виплатити 100 тисяч гривень 24 українським морякам, яких захопила Росія.

Читайте також, що розповів журналістам батько військовополоненого моряка, що живе на Прикарпатті.

Фото 2 – Reuters.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!