Росія змушує мігрантів та іноземних студентів воювати проти України, – Bloomberg

 • У разі відмови – погрожують депортацією.

  Кремль змусив тисячі мігрантів та іноземних студентів воювати у лавах російської армії проти України. Як передає Укрінформ, про це повідомляє Bloomberg із посиланням на поінформовані джерела.

  Зазначається, що російські чиновники все частіше погрожують не продовжувати візи африканським студентам і молодим працівникам, якщо вони не погодяться приєднатися до армії РФ.

  За словами неназваного європейського чиновника, деяких африканців, які знаходяться у Росії за робочими візами, затримують і змушують обирати між депортацією та участю у бойових діях. Деякі з них змогли підкупити чиновників, аби залишитися в країні й уникнути військової служби.

  Інший неназваний європейський чиновник зазначив, що війська РФ, до яких входять мігранти та іноземні студенти, зазнають особливо високих втрат. Оскільки їх все частіше залучають до ризикованих наступальних маневрів для захисту більш підготовлених підрозділів.

  Bloomberg із посиланням на українську розвідку зазначає, що Росія проводить глобальну кампанію із вербування іноземних найманців у щонайменше 21 країні. У тому числі у кількох країнах Африки. Кампанії із вербування до армії пропонують вигідні бонуси при підписанні контракту та зарплати для контрактників.

  Крім цього, вербувальники також націлені на мігрантів та студентів, які раніше шукали роботу в Росії. А в деяких випадках заманювали інших обіцянками прибуткової роботи, після чого змушували їх проходити навчання та відправлятися на фронт.

  Високопоставлений український чиновник сказав, що серед захоплених Україною на полі бою полонених зросла кількість іноземців, особливо часто серед них зустрічаються африканці та непальці. 

  До теми: Поповнення армії РФ не дозволить їй проводити масштабні наступальні операції, – ISW

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!