Руслан Марцінків: Котельня в ліцеї №12 — хороший приклад добротного будівництва

 • Масу проблем для Івано-Франківська створило банкрутство в 2019 році ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія» («СТЕК»), яке не змогло зробити прибутковою забрану в ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» за рішенням суду в 2012 році котельню на вулиці Індустріальній, 34. Адже це загрожувало залишити без тепла багато тисячі франківців, десятки будинків і навчальних закладів.

  Ще на початку 2021 року депутати міськ­ради прийняли програму поетапного відключення споживачів тепла від котельні на Індуст­ріальній, бо далі використовувати централізоване опалення для помешкань та освітніх закладів у мікрорайонах, які обслуговував «СТЕК», вже було не можливо. Якщо мешканцям житлових будинків міська влада Івано-Франківська фінансово допомогла з переходом на індивідуальне опалення (50 тисяч гривень на заміну внутрішніх і зовнішніх мереж та встановлення), то для освітніх і соціальних закладів взялася терміново будувати невеликі модульні котельні.

  Саме таку котельню, в якій встановлено два енергоощадливі котли потужністю по 500 кіловат виробництва німецької фірми «Viessmann», комплекс обладнання з підготовки води та пульт управління, минулого тижня офіційно відкрито в ліцеї №12.

  Підрядником будівництва модульної котельні на вул. Національної Гвардії,13 у листопаді 2023 року стало ТОВ «Кулев-Інвест». Розробку проєктної документації розпочали наприкінці грудня. Хоч конденсаційні котли не потребують великої будівлі, однак довелося виконати чималенькі будівельно-монтажні роботи, адже точка підключення газу була аж біля міської лікарні на вулиці Матейки, тоді як ліцей №12 розташований в іншому кварталі. Через три місяці нова модульна котельня почала працювати. Причому їй не потрібна постійна участь обслуговувального персоналу. Параметри режимів роботи обладнання надходитимуть в автоматичному режимі на центральний пульт управління аварійно-диспетчерської служби ДМП «ІФТКЕ», і звідти вестиметься управління виробництвом тепла для школи.

   «Споживання газу мінімальне, тому що все обладнання працює в автоматичному режимі по зовнішньому датчику температури. Тобто це «розумні котли», які регулюються без втручання людини. Якщо температура падає, один або й обидва котли будуть включатися», — розповів директор фірми «Кулев-Інвест» Ігор Микитюк. 

  За тиждень роботи модульної котельні в тестовому режимі школярі вже відчули переваги нового теплозабезпечення ліцею. Виконувачка обов’язків директора закладу Галина Болюк повідомила, що тепліше стало в усіх приміщеннях ліцею.

  «Цей мікрорайон відключаємо від централізованого опалення і переходимо від громіздких великих котелень до невеликих модульних та на індивідуальне опалення. Ця котельня — хороший приклад добротного будівництва. Невдовзі спорудимо модульні котельні для освітніх і соціальних закладів на вулицях Лепкого, Гвардійській та ще на ряді інших об’єктів», — зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

  Мирослав Стефанців

   

   

   

  Реклама

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!