Руслан МАРЦІНКІВ: «Попри обмежені фінансові можливості, міська влада допомагає соціально вразливим жителям»

 • Міська влада Івано-Франківська впровадила ще один вид матеріальної підтримки соціально вразливих груп жителів міської територіальної громади (МТГ). Тим франківцям, яким виповнилося понад 75 років і чия пенсія не перевищує 3 000 гривень, з міського бюджету виплатять по 500 грн одноразової матеріяльної допомоги, а кому 90 і більше років – по 1000 грн незалежно від розміру пенсії. Таке рішення ініціював міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків через те, що 9 із 10-ти пенсіонерів МТГ отримують пенсію, меншу за 3 000 грн.

  «Зараз важкий час. У той момент, коли люди ще не оговталися від панде­мії коронавірусу, державна влада створює нові виклики: підвищення цін на газ, газопостачання та електрику, скорочення категорій громадян, які мають право на отримання субсидій. Пенсії, яку отримують люди, недостатньо, щоб оплатити комунальні витрати. Отож від цього найбільше потерпають ті, які найменш захищені. Зважаючи на непросту зиму та підвищення тарифів, ми з фінансистами порахували, що цього року зможемо надати людям віком від 75 років одноразову матеріальну допомогу. Для них це стане реальною підмогою», – зазначив Руслан Марцінків.

  Подання заяв на цю одноразову матеріальну допомогу в Івано-Франківську вже стартувало. Ще тиждень тому в міський департамент соціальної політики було подано кілька десятків заяв. Для того, щоб скористатися такою можливістю, достатньо заповнити заяву та додати копії паспорта і ідентифікаційного коду. Зробити це можна в департаменті соцполітики, відділеннях ЦНАПу, сільських радах (якщо ще немає відділення ЦНАПу) і відділі звернень міської ради. Загалом на цю матеріальну допомогу можуть розраховувати понад 12 000 пенсіонерів віком від 75 років і понад дві з половиною сотні 90-річних і старших жителів МТГ.

  Крім одноразової допомоги, місто спільно з БФ «Карітас» розширить програму безплатних обідів для людей, які потрапили в кризові ситуації. Нині в благо­дійній їдальні «Карітасу» щоденно обідають понад 400 осіб. Торік на цю справу для «Карітасу» було виділено 300 тисяч грн з міського бюджету. А ті люди, які опинилися у безвиході, можуть знайти притулок у міському будинку нічного перебування.

  Загалом на різні одноразові матеріальні допомоги в Івано-Франківську виділено майже 17,3 млн грн. Місто ініціювало та виплачує і щомісячні допомоги: ветеранам ОУН-УПА, реабілітованим особам – жертвам політичних репресій, почесним громадянам міста та родинам загиблих учасників бойових дій, «афганцям». У 2020 році місто виплатило їм понад 3 млн 324 тисячі грн. Також, крім державних пільг на житлово-комунальні послуги, з міського бюджету надано 100-відсоткові пільги учасникам АТО, ветеранам ОУН-УПА та 50-відсоткові пільги для інших категорій населення загалом на суму 9 млн 862 тисячі грн.

  А ще в місті діє програма соціальної підтримки окремих категорій. У 2020 році надано одноразову допомогу на ліки та лікування 2 442 жителям на понад 7 млн грн. Понад 4,5 млн грн виплачено медикам, які лікували хворих на коронавірус. 50 пакунків для новонароджених малят і 45 сертифікатів торік вручено батькам із числа учасників бойових дій, багатодітних і студентських сімей.

  «Попри обмежені фінансові можливості, місто підтримує соціально вразливі категорії громадян. Бо це правильний крок для будь-якої цивілізованої влади – допомагати людям у біді. І цим вона надолужуватиме те, що нині повноцінно не робить держава», – заявив Руслан Марцінків.

  Мирослав СТЕФАНЦІВ

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!