Ризик для життя: термін експлуатації моста на Пасічну завершився у серпні

 • Критична ситуація через зношений міст склалася у місті Івано-Франківськ.

  Обласний центр розташований між двома гірськими річками: Бистриця Надвірнянська та Бистриця Солотвинська. Розбудова міста у межиріччі призвела до труднощів із транспортним сполученням, пише «Галицький кореспондент» з посиланням на Укравтодор.

  Так, переправа через річку Бистриця Солотвинська, якою нині користуються містяни, була побудована у 1969 році. Міст визнаний обмежено придатним для експлуатації.

  Рух транспорту ним є ризиком для життя та здоров’я громадян. Згідно з документацією, його термін експлуатації уже завершився у серпні 2021.

  Цей міст забезпечує транспортне сполучення із одним з найбільших мікрорайонів Івано-Франківська – «Пасічна». Там проживає третина містян. Він збігається із дорогою національного значення Н-09 Мукачево – Львів.

  Нагадаємо, що на будівництво нового моста на Пасічну виділять ще 100 мільйонів гривень з держбюджету.

  У 2020 році, згідно з експертними висновками, технічний стан моста через Бистрицю Солотвинську на вулиці Галицька в Івано-Франківську визначили як обмежено працездатний. Ще у 2019-му міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків наголошував, що слід зменшити навантаження на переправу. Минуло два роки, і за цей час ані капітального ремонту моста не зробили, ані реального обмеження проїзду транзитного транспорту не ввели. 

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!