Сад та буйволи: поблизу Франківська облаштували фермерське господарство

 • Працівники Управління інтеграції громад міської ради мали можливість поспілкуватися з власником фермерського господарства Романом Яковином, що знаходиться у Підлужжі і входить у Івано-Франківську МТГ.

  Коли заходиш на ферму, перше, що відкривається, – багато рядів плодових дерев, де дозрівають яблука та черешні, а, пройшовши вглиб саду, пасуться незвичні для наших країв тварини, йдеться на сайті МВК.

  У власності ферми знаходиться 114 га землі (близько 20 га – це горіховий сад, 8 га – яблуневий, 1 га – вишневий, а 1,5-2 га засаджено грушею, також є частина лісу). Земля, яка не засаджена плодовими деревами, використовується, як пасовисько для тварин. Більшість землі взято в оренду.

  На фермі вирощують сорти яблук, які не потрібно обробляти фунгіцидами (імунні сорти), а саме: Луна, Оріон, Ред Топаз, Розелла та ін. Саджанці плодових дерев були придбані на Закарпатті. Пробували садити і сливи, проте вони не прижилися на даному ґрунті. У планах посадити малину.

  «З добрим яблуком нема проблем зі збутом», – говорить пан Роман. На даний час не встигають довезти урожай яблук на базар, тому що люди, знаючи про фермерське господарство, самі приїжджають та купують яблука.

  Фруктовий сад було висаджено 5-6 років тому (планувалося спочатку підприємство по вирощуванню щеп, але задум не вдався і пан Роман взяв сад під своє одноосібне керівництво). Проте не обійшлося і без труднощів, на четвертому році урожай яблук було втрачено через град. Яблуні мають висоту 2,5-3 м і це для того, пояснює Роман Мирославович, щоб було зручно зривати яблука. Усе куплено власним коштом. Планують зробити автоматичний полив для дерев.

  А ще тут стадо різноманітних тварин. Розміри більшості тварин вражають, тому підійти близько було страшно. Самка буйвола захищає своє потомство, а бики насторожено нас споглядають, єдина, хто нас не боїться, – це коза. Стадо надзвичайно різноманітне: є і 6 карпатських буйволів, і угорські сірі корови, і салерська порода корів, а також вівці та кози, два бика. Недавно народилося четверо телят. Буйволів завезли з Закарпаття. На жаль, в цьому році самка буйвола загинула: отруїлася целофаном, який викидають люди, тому у володінні залишилося лише 6 особин. Тварин випасає пастух. Молоко буйволів має багато корисних властивостей і з нього виготовляють сир моцарелу. Є приміщення для зимівлі тварин. Фермер розповідає, що багато людей вже знають про його тварин, тому на вихідних приїжджають з дітьми і фотографуються.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!