Самі собі пожежники: як у Карпатах селяни стали рятувальниками (ВІДЕО)

 • У карпатському селі Прокурава в Космацькій ОТГ є незвична пожежна частина. Її власноруч збудували мешканці, а 15 селян-добровольців стали пожежниками.

  Тепер в селі пожежну машину не треба чекати по сорок хвилин, як раніше. Цьогоріч рятівники допомагали ще й протистояти повені. Відкачували воду і розчищали завали, повідомляє “political values”.

  “Мені кажуть якщо є пожежа. Я біжу з дому і дзвоню сусідам. По дорозі ще хлопців підбираємо”, – розповідає керівник добровольчої пожежної охорони Богдан Матійчук.

  За його словами, виїжджають на виклик вони максимум за сім хвилин. Працюють на добровольчих засадах. Для всієї команди така робота стала абсолютно новим досвідом. Наприклад, пан Богдан виготовлявся сувеніри на продаж туристам, а потім місцевий староста підбив його на авантюру.

  “Він мені сказав, що є програма, завдяки якій може з’явитися добровільна рятувальна частина, але треба 12 людей. Запитав, чи я хочу бути в цій команді, я відповів, що може й хочу. Потім подумав і погодився”, – згадує Богдан Матійчук.

  За перші пів року роботи на рахунку добровольців дев’ять виїздів на пожежі. Кажуть, перший раз було страшно їхати, але поки добралися на місце події то працювали автоматично.

  Команда з добровольців пройшла навчання та тренування, бо має виконувати усі передбачені нормативи. Костюми рятувальникам закупила громада, а мешканці села скинулись на рукави й помпу, автомобіль село виграло в міжнародних донорів.

  До теми: У Чернієві палії сміття та трави втікали від рятувальників

  Більше – у відео

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!