Санкції проти Росії працюють, вона втрачає по $40 на кожному барелі нафти, – представник ЄС

 • Санкції проти Росії приносять суттєвий результат, зокрема, РФ вимушена продавати свою нафту марки Urals вдвічі дешевше від нафти міжнародної марки Brent, втрачаючи 40 доларів на кожному барелі.

  Про це у Брюсселі під час пресконференції за підсумками засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ сказав високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент “Укрінформу”.

  Свою розповідь він проілюстрував діаграмами щодо стану нафтового ринку. 

  “Є багато дебатів про ефективність щодо цінової стелі на газ та нафту. Якщо поглянути на показники, ціни на нафту Brent та на російську Urals були абсолютно однакові до початку війни та до введення обмеження ціни. Сьогодні російська нафта продається по 40 євро за барель, Brent – за 80 євро. Тобто російська нафта продається зі знижкою у 50%. Вона купувалася переважно Індією та Китаєм. Уперше нафтовий ринок, де торгується російська нафта, регулюється так”, – зауважив Боррель.

  Таким чином, за його словами, Росія втрачає наразі 40 доларів за барель нафти. Рівень ціни на російську нафту недостатній, щоб збалансувати бюджет, тож рішення ЄС та його партнерів щодо введення обмеження ціни на російську нафту завдало величезного удару по фінансовій стабільності РФ. 

 • Читайте також: Посол України розповів, як бачить майбутнє українців з тимчасовим захистом у ЄС

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!