СБУ Івано-Франківщини за рік нейтралізувала 14 кібератак

 • У 2020 році кіберфахівці Управління СБ України в Івано-Франківській області нейтралізували 14 кіберінцидентів і кібератак на державні інформаційні ресурси. Матеріали, отримані співробітниками відділу захисту інформаційної безпеки, стали підставою для відкриття 20 кримінальних проваджень.

  Наразі триває судовий розгляд справи хакера «Sanix», котрий займався збутом персональних та фінансових даних громадян ЄС, США і України.

  До кримінальної відповідальності притягнули трьох посадовців, які продавали відомості з державних інформаційних баз даних.
  Двоє зловмисників, котрі нелегально ввозили та збували у нашій країні пристрої для прихованої аудіо-відеофіксації інформації, вже відбувають покарання.

  Також оперативники спецслужби блокували діяльність «ботоферми», яку використовували для незаконної маршрутизації міжнародного телефонного трафіку і поширення деструктивної інформації в мережі “Інтернет”.

  Крім того, 14 осіб притягнули до адміністративної відповідальності за незаконне копіювання і розповсюдження відомостей з державних інформаційних систем, ще 14 – до адмінвідповідальності за поширення фейків про ситуацію в області щодо Covid-19.

  Читайте також: СБУ викрила масштабну схему махінацій із закупівлями шкільного обладнання

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!