Щоб воїнам було смачно: у Луці на Городенківщині фасують сухі борщі

 • Усе почалося з ініціативи місцевих мешканців, зокрема організаторки Галини Яїчнікової. У вересні минулого року активісти села Лука вирішили сушити зелень і передавати до Києва, де вже її фасували. Так тривало місяць, повідомляє “Галицький кореспондент”.

  Кетчупи до смачних борщиків

  Відтак із навколишніх сіл небайдужі люди почали звозити продукти, і виникла ідея фасувати продукти безпосередньо в Луці. Єдине, боялися що не потягнуть фінансово. Та світ, як-то кажуть, не без добрих людей.

  Солодощі для наших воїнів

  Щоб назбирати кошти на потужніші сушки і сушити більший обсяг продуктів, поставили скриньку в місцевому магазині. Також значно допомогла українська діаспора в Чехії та Польщі. Дерев’яні сушки допоміг зробити місцевий мешканець Борис Шевчук, й тоді справа просунулася активніше. Як розповідає Галина Яїчнікова, з 20 кг сирого м’яса виходить 2 кг сушеного, а це 100 пакетів сухих борщів. В одному пакеті – 7 порцій. М’ясо спершу варять, мелють, а потім сушать. Місцеві ж газдині допомагають чистити овочі. А ще до борщів закупляють кетчупи.  

  Фасовані сухі борщі

  «Через перебої світла не змогли виготовляти сухі борщі масово, та все одно рухаємося вправно. Ось нещодавно відправили чимало пакетів сухих борщиків у напрямку Донецька й Краматорська. А загалом наші борщі подорожують по всьому фронту – це і Харків, Запоріжжя, Луганщина. Одної точки в нас немає. Куди потрібно, туди й передаємо», – розповідає Галина Яїчнікова.

  Хлопці дякують за надану допомогу

  Якщо вдається назбирати більше коштів, то місцеві активісти закуповують для воїнів і солодощі, до посилок додають також і смачні закрутки.

  «Хочемо долучатися по максимуму, щоб наші хлопці на фронті відчували нашу підтримку. Тому кожна копійка важлива. Вдячні всім, хто долучається до нашої справи», – наголошує пані Галина.

           Юлія МАРЦІНІВ

  Читайте також: Змінив книжку на автомат: викладач коломийського вишу захищає Україну в інженерному підрозділі

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!