Шість років війни: Коломийська “десятка” святкує річницю

 • 10 гірсько-штурмова бригада, що базується в Коломиї, сьогодні, 1 жовтня, відзначає шосту річницю із дня заснування.

  Про це повідомили в самій бригаді.

  “Сьогодні у нас свято – день народження. Сьогодні нам виповнилося аж 6 років – в сучасних воєнних умовах цілком серйозний вік, який дає нам право на рівних спілкуватись зі старшими братами – бригадами із багаторічною історією існування. Сьогодні ми зберемось, та спочатку згадаємо і помолимось за всіх наших янголів небесного війська, побратимів та посестер, що віддали найцінніше – життя за Україну, ім’я яких навіки закарбовано в наших серцях”, – йдеться у дописі.

  Від 28 травня 2016 року по жовтень 2016 року бригада виконувала бойові завдання поблизу населених пунктів: Мар’їнка — Красногорівка — Тарамчук — Степне — Солодке (Донецька обл.), Попасна — Золоте — Гірське, Новотошківське — Кримське — Трьохізбенка (Луганська обл.). Під час цієї ротації, бригада втратила 22 людини.

  З 1 жовтня 2017 р. по 11 квітня 2017 р. зведена посилена рота від 108-го та 109-го батальйонів в підпорядкуванні командира 72 окремої механізованої бригади виконувала бойові завдання в районі промислової зони міста Авдіївка (Донецька обл.)

  З 29 травня 2017 року по 21 липня 2017 р. 8 окремий гірсько-штурмовий батальйон у підпорядкуванні 24 окремої механізованої бригади утримував лінію зіткнення в районі міста Попасна та села Калинове — Попасна.

  У період з 24 липня 2017 року по 30 квітня 2018 року 10 окрема гірсько-штурмова бригада виконувала завдання за призначенням в районі населених пунктів: Новозванівка — Попасна — Золоте — Гірське (Луганська обл.). Під час цієї ротації бригаді вдалося звільнити села Катеринівку та Новоолександрівку.

  З 7 жовтня 2018 року по червень 2019 р. бригада прибула в район ООС. Утримували лінію зіткнення в районі Донецьк — Гірське, Сентянівка — Кримське.

  З листопада 2019 по липень 2020 року бригада виконувала завдання в зоні ООС на Маріупольському напрямку Донецької області, в районі населених пунктів: Широкине — Водяне — Павлопіль — Маріуполь.

  “Сьогодні ми перегорнемо сторінку та підемо в майбутнє, в якому наша країна є вільною, незалежною та мирною. В майбутнє, в якому в Україні більше не буде чутно пострілів гармат, звуків розриву снарядів та пострілів зброї. В майбутнє, якого ми прагнемо найбільше і все робимо задля того, щоб воно настало. Сьогодні нам виповнюється 6 років. Ми стали старшими. Ми стаємо кращими. Сьогодні ми, як родина, стаємо міцнішими. Нам 6 років. І ми все зробимо задля нашої Батьківщини. Зі щитом! Слава Україні!”, – кажуть в бригаді.

  Читайте також: Трагедія під Шумами: бойовий медик 10 бригади під ворожим вогнем рятувала поранених

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!