Школи, де менше 45 учнів, не отримають державне фінансування

 • Кабінет Міністрів планує не дозволяти фінансувати коштом освітньої субвенції заклади освіти з кількістю учнів менш як 45 осіб з 1 вересня 2025 року та менш як 60 осіб з 1 вересня 2026 року.

  5 березня Кабінет Міністрів України затвердив низку змін до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (постанова від 14 січня 2015 р. №6) і формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами (постанова від 27 грудня 2017 року №1088). Рішення ухвалено з метою приведення цих документів у відповідність до Закону України «Про Державний бюджет на 2024 рік».

  У Міністерстві освіти і науки зазначають, що таке рішення має стимулювати підвищення ефективності шкільної мережі та якості освіти.

  Також до Порядку надання і формули розподілу освітньої субвенції внесено й інші зміни, що мають привести ці документи у відповідність до закону «Про Державний бюджет на 2024 рік».

  Зокрема, розподіл освітньої субвенції на 2024 рік здійснено без урахування додаткових годин навчального плану на окремі предмети, факультативні курси, індивідуальні заняття тощо та із застосуванням понижувального коефіцієнта 0,89.

  У 2024 році для бюджетів територіальних громад застосовано розрахункову наповнюваність класів, визначену на 2022 рік.

  Розподіл освітньої субвенції здійснюється на основі кількості учнів закладів загальної середньої освіти, закладів професійної освіти та студентів закладів фахової передвищої освіти й коледжів станом на 1 жовтня року, що передує плановому бюджетному періоду. Тобто для всіх закладів освіти визначено єдину дату.

  Розподіл освітньої субвенції здійснено з урахуванням агрегованої кількості інклюзивних класів до двох учнів у такому класі.

  Збільшено розміри сум простою для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та інклюзивно-ресурсних центрів. А саме, до розрахунку простою додано дні відпустки з огляду на середньомісячну заробітну плату вчителя, а також матеріальну допомогу на оздоровлення.

  Перелік напрямів, на які можна спрямувати залишки освітньої субвенції, увідповіднено з чинними нормами Бюджетного кодексу України. Зокрема, усунено норму щодо спрямування залишків для створення безпечних умов у школах, що стосувалася пандемії COVID-19, і норму щодо спрямування коштів на проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, стипендії тощо.

  До теми: На Верховинщині в укритті відкрили Клас безпеки

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!