Шольц сподівається знайти у країнах НАТО шість Patriot для України

 • Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав партнерів по НАТО передати Україні шість систем Patriot, окрім анонсованої ФРН. Про це глава німецького уряду сказав 18 квітня на брифінгу на полях спецзасідання Євроради у Брюсселі, відеозапис опубліковано на сайті Єврокомісії.

  За словами Шольца, Німеччина вже доклала значних зусиль, щоб забезпечити Україну системами ППО.

  Він розповів, що ФРН передала Києву дві системи Patriot, зробивши найсуттєвіший внесок у протиповітряну оборону України.

  “Остання, третя, система, про яку ми оголосили і яку передадуть Україні й будуть там використовувати, – це також наш заклик до інших країн ухвалити аналогічні рішення”, – наголосив Шольц.

  Він додав, що НАТО чітко дав зрозуміти, що системи, які є у країнах – членах Альянсу, можуть передати, щоб дати Україні змогу краще захистити себе від численних повітряних атак країни-агресора РФ.

  “І я хотів би повторити цей заклик і поглибити його ще раз. Ми чули про сім додаткових систем. Одна з них – наша. Ми все-таки сподіваємося знайти ще шість у контексті НАТО, і я знову використав цю можливість на багатьох переговорах, щоб донести цю думку”, – резюмував Шольц.

  До теми: Основна ціль — Івано-Франківськ: у Повітряних силах прокоментували новий удар РФ шахедами по Україні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!