Співати українською: Хор у Нідерландах підтримує долинські музичні школи

 • Український диригент Мирослав Антонович, родом з Долини, що на Івано-Франківщині, у 1996 році заснував у голландському  селищі хор імені Миколи Лисенка. Тепер щовівторка з навколишніх сіл хористи приїжджають на репетиції.

  Усі 40 учасників хору, який співає українською – голландці. У Нідерландах вони співають усе – від українських народних пісень до літургій, повідомляє DW.

  Ярослав Синявський за фахом лікар допомагає хористам з вимовою. Зароблені від концерту гроші колектив спрямовує  на підтримку музичної школи в Долині. Крім того, колектив фінансує стажування в Нідерландах успішних учнів українських музичних закладів.

  Довідка

  Антонович Мирослав – почесний громадянин м. Долина (2008), відомий хоровий диригент, оперний співак, музикознавець, професор, доктор музикології. Народився в м. Долині 1 березня 1917 року. В рідному місті навчався в початкових класах “Рідної школи”, співав у хорі. Потім навчався у Львівській державній гімназії, університеті та Вищому музичному інституті ім. М. Лисенка. Від середини 30-х років розпочав диригентську діяльність (Львівська Духовна семінарія), співав у хорі Львівського Бояна. 1941-1942 рр. склав екзамен у Віденську музичну академію. В роки Другої світової війни співав в оперних театрах Львова, Лінца, Лодзі, після війни – очолював хор УГК духовної семінарії у Гіршберзі. З 1948 року життя славетного земляка пов’язане з Голландією, де постійно проживав. Закінчив музикознавчий факультет Утрехтського університету в Нідерландах (1950), де 1951 р. захистив докторську дисертацію. У 1953-1954 рр. поглиблював знання в Гарвардському університеті. Від 1967 р. – професор Українського католицького університету в Римі.
  В Утрехті організував (1951) і керував понад 40 років Візантійським хором, у складі якого співають тільки голландці. Наполеглива довгорічна праця і знання дозволили М. Антоновичу досягти небувалих успіхів у співі Візантійського хору, що став найкращим колективом в Голландії. Хор підкорював своїм співом публіку Західної Європи, США, Канади. Він був бажаним учасником престижних фестивалів, урочистих заходів.

  Нагадаємо, У Франківську музиканти допомагали збирати кошти на реабілітацію бійців

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!