США стурбовані ударами України по російських ядерних радіолокаційних станціях

 • Вони побоюються, що нещодавні удари українських безпілотників, націлені на російські системи раннього ядерного попередження, можуть дестабілізувати ситуацію. Це у той час, коли адміністрація Байдена розмірковує, чи скасувати обмеження на використання Україною зброї, наданої США.

  США стурбовані ударами України по російських ядерних радіолокаційних станціях. Про це пише The Washington Post, передає Суспільне.

  “Сполучені Штати стурбовані нещодавніми ударами України по російських пунктах раннього попередження атак балістичними ракетами”, — сказав американський чиновник, який говорив на умовах анонімності.

  Вашингтон передав Києву свою стурбованість двома спробами атак за останній тиждень на радіолокаційні станції. Вони забезпечують протиповітряну оборону. Принаймні один удар в Армавірі, що на південному сході Росії в Краснодарському краї, ймовірно, завдав певної шкоди.

  “Це чутливі місця. Оскільки Росія може відчути, що її стратегічні можливості стримування стають ціллю, що може підірвати здатність Росії підтримувати ядерне стримування проти Сполучених Штатів”, — сказав американський чиновник.

  Проте український чиновник, знайомий із цією справою, сказав, що Росія використовувала радіолокаційні пункти для спостереження за діяльністю українських військових. Зокрема, за використанням Києвом повітряної зброї, як-от безпілотників і ракет. Чиновник на умовах анонімності для обговорення делікатного питання безпеки підтвердив, що Управління військової розвідки України, відоме за ініціалами як ГУР,  несе відповідальність за удари.

  Новий рекорд діапазону ураження

  Український чиновник сказав, що метою ударів було зменшити здатність Росії відстежувати дії українських військових на півдні України. Безпілотник, який націлився на радіолокаційну станцію поблизу Орська, в Оренбурзькій області Росії вздовж північного кордону Казахстану, подолав понад 1100 миль. Це зробило його однією з найглибших спроб удару по території Росії. Український чиновник відмовився повідомити, чи удар 26 травня завдав шкоди.

  Деякі аналітики були спантеличені цілями: якщо Краснодар знаходиться досить близько до України, щоб відстежувати ракети та безпілотники, то радіолокаційна станція поблизу Орська зосереджена на Близькому Сході та Китаї.

  Відповідаючи на запитання, чому вони націлилися на такий віддалений об’єкт, український чиновник заявив, що Росія “переключила всі свої можливості на війну проти України”.

  Додамо, що дрон Головного управління розвідки Міноборони України 26 травня атакував радіолокаційну станцію дальнього виявлення цілей “Воронеж М”, розташовану в місті Орськ Оренбурзької області Росії. Дрон подолав понад 1800 кілометрів до цілі. Це новий рекорд його діапазону ураження.

  До теми: Росія хоче запровадити податок для “заможних”, адже витрати на війну в Україні зростають

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!