США відмовились запросити Путіна на важливий саміт

 • Росія надіслала до організаторів саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва запит щодо участі своїх представників.

  Влада США вирішила обійтись без запрошення російського президента Володимира Путіна на майбутньому саміті Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС). Про це заявив посол з особливих доручень російського МЗС Марат Бердиєв, передає Главком.

  «США повідомили нам двосторонніми каналами, що цього року вони не збираються запрошувати низку лідерів через те, що щодо них діють санкційні обмеження», – сказав Бердиєв.

  За його словами, Москва продовжує домагатися від Вашингтона виконання зобов’язань як сторона заходу, що приймає.

  «Я, як представник Російської Федерації, активно з ними взаємодію і в черговий раз надіслав запит із закликом направити запрошення російському лідеру», – зазначив Бердиєв.

  Він назвав відмову США запросити Путіна на саміт прикладом «несумлінності американської сторони» та «збереженням конфронтаційного підходу до питань багатостороннього економічного співробітництва», а також «політизацією суто економічного форуму».

  Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков раніше заявляв, що Кремль не чекатиме від Вашингтона запрошення взяти участь у саміті.

  Крім Путіна, США відмовилися покликати на захід главу адміністрації Гонконгу Джона Лі, який також перебуває під американськими санкціями з 2020 року. Саміт АТЕС пройде у Сан-Франциско з 11 по 17 листопада під головуванням США. Формат Азіатсько-Тихоокеанського співробітництва було створено у 1989 році з ініціативи Австралії та Нової Зеландії.

  Читайте також: Медведчук вигадав три умови для досягнення миру в Україні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!