Стало відомо, коли в Івано-Франківську відчиняться садки, початкові школи, ліцеї та гімназії

 • Сьогодні, 15 вересня, відбулася позачергова сесія Івано-Франківської міської ради.

  Депутати зібралися, щоб обговорити питання про забезпечення права на освіту жителям Івано-Франківської міської територіальної громади під час карантину.

  На сесію прийшли батьки дітей, щоб висловити свою позицію. Голова батьківського самоврядування ліцею 20 Петро Славенюк попросив дозволити дітям ходити до школи.

  «У цьому ліцеї вчаться мої троє дітей. Також я є підприємцем. Так, у нас «червона зона», але діти мають вчитися. У них є таке право. Вони повинні вчитися у школі з дотриманням усіх санітарних норм. Ми вимагаємо нашого законного права на денне навчання. Дистанційне навчання неефективне», – каже Петро Славенюк.

  Чоловік наголошує, що навіть у такий важкий час батьки мають заробляти кошти, щоб прогодуватися, а діти мають вчитися у школі.

  Голова громадської організації «Мами Прикарпаття» Мар’яна Вершиніна зазначила, що адресувала відповідні звернення з проханням розпочати навчання до президента, прем’єр-міністра, голови Івано-Франківської ОДА та міського голови.

  «Серед батьків є тривожна ситуація, бо діти не ходять до шкоди. У нас є понад три тисячі першокласників, які не почули перший дзвінок. Вони вдома намагаються навчатися. Саме намагаються! Ці діти ніколи не були у школі, вони не знають, як вчитися, як тримати ручку. Крім того, є дошкільнята – це понад 10 тисяч дітей. Вони вдома, і батьки теж, а мають працювати. Коронавірус з нами не на день. Ми маємо жити далі, діти – вчитися, а батьки – працювати», – каже Мар’яна Вершиніна.

  Згодом Івано-Франківська міська рада вирішила зобов’язати керівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти забезпечити реалізацію права на освіту жителям громади.

  Таким чином, від сьогодні має відбутися поетапне відкриття та забезпечення роботи закладів позашкільної освіти.

 • З 21 вересня в Івано-Франківську мають відкрити свої двері початкові школи для учнів 1-4 класів.

  З 28 вересня мають розпочати свою роботу й заклади загальної середньої освіти – гімназії та ліцеї (учні 5 -12 класів), а також – заклади позашкільної освіти.

  Адміністрації закладів освіти мають забезпечити неухильне дотримання працівниками усіх санітарно-гігієнічних вимог.

  Начальник департаменту освіти Ігор Максимчук зазначив, що це рішення Івано-Франківської міської ради дає право батькам обирати ту чи іншу форму здобуття освіти: денне навчання чи дистанційне.

  «Батьки можуть колективно із заявою звернутися до керівника закладу. Наразі всі заклади міста забезпечені всім для роботи», – каже Ігор Максимчук.

  До слова: Раніше міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків казав, що діти мали піти в школу ще 14 вересня.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!