Стало відомо про стан дітей, яких на Франківщині вкусили змії

 • Протягом 8 липня на Прикарпатті троє дітей постраждали від укусу змій. Їх у важкому стані госпіталізували до реаніміції.

  Станом на 9 липня, дванадцятирічна дівчинка з Кривого Рогу, досі лежить у реанімаційному відділенні Івано-Франківської обласної дитлікарні, двох хлопців перевели у хірургічне, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.

  Шістнадцятирічного Миколу Костюка із Лісної Слобідки, що на Коломийщині, ушпиталили в обласну клінічну лікарню. Змія вкусила його за ногу під час сіножаті. Стан хлопця був важким, тому його поклали в реанімацію. Юнака перевели в хірургічне відділення. Микола розповідає, що змія його вкусила біля дому.

  “Я робив сіно. Я йшов, йшов, і вона мене вкусила за ногу. Таке відчуття, ніби мене бджола вжалила, став на неї. Потім я подивися, а вона полізла, і я побіг додому”, — розповідає Микола Костюк.

  Хлопець каже, що почувається значно краще, ніж спочатку. Та в Миколи досі набрякла нога. У це ж відділення з реанімації перевели ще одного шістнадцятирічного юнака, якого вчора теж вкусила змія за ногу.

  Зараз стан обидвох хлопців — середньої важкості, розповідає лікарка-хірург Людмила Завійська: “Набряки зменшуються, але утримуються на стопах. Проводиться далі дезінтоксикаційна терапія, протинабрякова”.

  Досі в реанімаційному відділенні залишається 12-річна дівчинка із Кривого Рогу, яка відпочивала на Прикарпатті. Вона — у важкому стані, розповідає лікар Олег Курташ. Через те, що дитину змія вкусила за руку, перебіг захворювання важчий, каже лікар. Він припускає, що такий стан дівчинки можливий і через те, що змія випустила більшу кількість отрути, ніж у випадках з двома хлопцями, стан здоров’я яких вже покращився.

  Антизміїних сироваток в обласній дитячій лікарні зараз немає, розповідає генеральний директор медзакладу Тарас Мельник.

  Та каже, якщо людина вчасно звертається до лікаря, то цієї антиотрути не потрібно: “Медикаментами ми повністю забезпечені, всім забезпечені. Ми готові до цього, тому що липень і серпень – це укуси змії, отруєння, травми. Ну звичайно, щоб по троє дітей поступало – це вперше таке. Але до 10 укусів у нас у рік є” .

  За його словами, незважаючи на відсутність сироватки, всіх пацієнтів, яких госпіталізовували через укуси змій, вдалося врятувати.

  До теми: прикарпатку вкусила змія: жінка в реанімації

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!