Субсидії для книгарень: українцям видаватимуть сертифікати на книжки

 • Верховна рада ухвалила закон про субсидії для книгарень на оренду приміщень та надання сертифікатів на придбання книжок.

  Згідно з законом (проєкт №9568) державна допомога надається:

  • протягом року з дня досягнення громадянином України 18-річного віку;
  • при народженні дитини – одному з батьків або інших законних представників дитини протягом року з дня народження дитини.

  Допомога надається на суму, що становить 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (зараз це 805 гривень), повідомляє “РБК-Україна”.

  Допомога може бути використана виключно для придбання книжкових видань державною мовою у паперовій та/або електронній формі, у тому числі в аудіофайлах (крім видань з території держави-агресора).

  Законом встановлено, реалізація програми надання громадянам України державної допомоги на придбання книг здійснюється з використанням засобів Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (Портал “Дія”).

  За даними на осінь 2019 року середньостатистичний читач України прочитував за рік приблизно 9 книг. У середньому найбільше книг прочитують найбільш похилого віку (від 60 років і старше) і найбільш молоді (18-29 років) читачі України (відповідно 10,7 і 9,8 книг).

 • За даними опитування, проведеного у вересні 2018 року, більшість дорослих жителів України (60%) протягом останнього року не прочитали жодної книги (електронну або друковану) і не відвідували ні бібліотеки, ні книжкові магазини.

  До теми: Двоє прикарпатців – у списку претендентів на Шевченківську премію-2024

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!