Суд Ельдара Астанова у Богородчанах

 • 16 вересня колегія суддів  судової  палати  з розгляду кримінальних справ Івано-Франківського апеляційного  суду розглянула у відкритому судовому засіданні подання в.о. голови Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Лазаріва О.Б. про  передачу кримінального провадження за обвинуваченням Астанова Ельдара Бабаджановича у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 309 КК України на розгляд іншого суду у зв’язку із неможливістю утворити склад суду.

  Нагадаємо, майже два роки тому студентку з Болгарії Елю Дішлю Зію розшукували рідні та близькі. За кілька днів її тіло з численними травмами знайшли у валізі на дні озера на Прикарпатті. Головним підозрюваним у справі є хлопець вбитої, туркмен Ельдар Астанов.

  Ельдара взяли під варту в червні 2017, розслідування завершили в листопаді 2017. З того часу справа перебуває в суді. Попередні засідання неодноразово переносили через проблеми із захисниками Астанова чи перекладачем та відсутністю свідків.

  Зокрема, до зали суду принесли валізу, у якій знайшли тіло дівчини. Пізніше судді Апеляційного суду вирішили випустити Ельдара Астанова із СІЗО. Тепер він заходиться під домашнім арештом.

  На початку засідання захисники Астанова заявили про те, що хочуть відводу суддів. Згодом судді оголосили самовідвід.

 • Під час апеляційного розгляду прокурор не заперечив проти задоволення подання.

  Колегія суддів апеляційного суду вважає за доцільне передати кримінальне провадження за обвинуваченням Астанова Ельдара Бабаджановича у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 309 КК України на розгляд по суті до Богородчанського районного суду Івано-Франківської області.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!